Bezpiecznie zabawki

zabawki dla dzieci

Jednym z najważniejszych elementów podczas wybierania zabawek dla dzieci, zaraz po odpowiednim dostosowaniu tematyki do zainteresowań malucha, jest bezpieczeństwo produktów. Należy się upewnić, że zabawki nie posiadają ostrych krawędzi czy mechanizmów, które mogłyby zagrozić zdrowiu malucha. Jak jednak wybierać zabawki, by mieć pewność, że są bezpieczne?

Wybieranie zabawek

Ekspert sklepu hulahop.pl radzi, by podczas wybierania bezpiecznych zabawek zwracać szczególną uwagę na przeznaczenie wiekowe produktów. Umieszczone na opakowaniach oznaczenia informują kupujących o tym, od którego roku życia dziecko będzie mogło bezpiecznie bawić się zabawką, która da mu dużo satysfakcji. Zabawki dla najmłodszych dzieci nie posiadają małych elementów, które maluchy mogłyby połknąć, lecz zabawki dla dzieci nieco starszych mogą je już zawierać.

Mając na uwadze oznaczenie wiekowe, nie należy jednak osiadać na laurach. Przed wyborem odpowiedniego produktu należy upewnić się samodzielnie, że konkretna zabawka nie posiadają małych i ostrych części, które mogłyby zostać przez dzieci połknięte. Ostre krawędzie zdarzają się czasem nawet przy teoretycznie bezpiecznych zabawkach, dlatego nie należy zaniedbywać osobistego sprawdzenia, czy na pewno się nadają.

Należy również zwracać uwagę na materiały, z jakich wykonane zostały zabawki. Te, które stworzono z plastiku, są bardziej podatne na zniszczenia, a co za tym idzie – mogą stać się potencjalnie niebezpieczne. Dla dzieci najmłodszych lepiej sprawdzą się więc zabawki drewniane bądź piankowe. Nie oznacza to jednak, że nie można kupować zabawek plastikowych. Należy jednak sprawdzić, czy materiał jest odpowiednio wytrzymały.

Warto także upewnić się, że zabawki znajdujące się w sklepie posiadają odpowiednie atesty i pozwolenia będące gwarancją ich bezpieczeństwa. Jest to ważne, ponieważ w zabawkach, które nie posiadają pozwoleń, mogą znajdować się substancje, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka, doprowadzając czasem nawet do reakcji alergicznych.

Przykłady bezpiecznych zabawek

Do wartych uwagi produktów, które za swoje bezpieczeństwo zdobywają uznanie zadowolonych klientów, należą zabawki Paymobil. Tworzone specjalnie z myślą o dzieciach, wykonywane są w taki sposób, by były całkowicie bezpieczne. Charakteryzują je obłe kształty, trwałe materiały i bogata, przyciągająca wzrok maluchów kolorystyka, która zachęca do zabawy.

Dobrym rozwiązaniem dla chłopców będą również zabawki militarne. To szeroka grupa produktów, wśród której można znaleźć takie przedmioty jak figurki, pojazdy, lornetki i inne zabawkowe akcesoria wojskowe. Większość tego typu produktów wykonywana jest z dużą dbałością o bezpieczeństwo, dzięki czemu podczas zabawy maluchowi nie grozi ryzyko uszkodzenia ciała.

Dzieciom najmłodszym warto również kupić zabawki piankowe, na przykład piankowe puzzle. Dzięki nim można zorganizować dziecku bezpieczną przestrzeń do zabawy, podczas której nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Możliwość dowolnego łączenia elementów i dopasowywania kształtów do otworów jest niezwykle atrakcyjna w przypadku najmłodszych, zaś miękka konstrukcja zabawki sprawia, że podczas łączenia poszczególnych elementów maluch nie jest narażony na możliwość uszkodzenia ciała.

Podobnie ma się sprawa z zabawkami drewnianymi. Są niezwykle wytrzymałe i dobrze wyszlifowane, by nie istniało niebezpieczeństwo, iż dziecko wbije sobie drzazgę. Jednocześnie zabawki tego typu są pozbawione małych elementów i dodatkowych składników chemicznych, dzięki czemu można mieć pewność, że nie zagrażają zdrowiu dziecka.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Powiązane artykuły