Kłopotliwe zmiany w Google

zmiany w googleCoraz wyższa jakość treści pojawiających się na stronach, jak i ich konstrukcja są stale wymuszane przez zmiany zachodzące w algorytmach Google. Specjaliści zajmujący się branżą marketingu internetowego podkreślają, że tak duże zmiany w jakości proponowanych usług będą się wiązać ze wzrostem cen pozycjonowania. Przede wszystkim powodem jest właśnie wysoka jakość treści, jak i pojawianie się jej wyłącznie w dobrych lokalizacjach. Pytanie jest zatem proste: jak zareagują firmy korzystające z takich usług i ile z nich zdecyduje się na samodzielne pozycjonowanie? Niestety liczba ta regularnie wzrasta, a proces migracji umożliwią im głównie aplikacje, które pozwalają na dość proste utworzenie środowiska pracy dla marketingowca.

Pracownik taki będzie musiał zostać przeszkolony, ale potem bez problem przejmie zadania realizowane do tej pory przez firmy zewnętrzne, czyli zareklamuje usługi własnej firmy. To jednak nie wszystkie korzyści wynikające z samodzielnego pozycjonowania. Oprócz tego bowiem pracownik ten może przejąć całkowitą kontrolę nad marketingiem internetowym firmy.

zmiany w algorytmach Bez problemu może więc zarządzać kampanią, a w razie potrzeby zmieniać jej kierunki, poza tym jest w stanie w łatwy sposób ocenić jak wiele pracy należy włożyć w daną kampanię aby się powiodła. Dla takiego pracownika wskaźniki marketingowe nie mają żadnych tajemnic. Bardzo ważnym czynnikiem za samodzielnym pozycjonowaniem jest również duża przejrzystość takiej kampanii, oszacowanie kosztu jest łatwe bez względu na jej rodzaj, co nie jest normą przy współpracy z firmą zewnętrzną. Trzeba także zaznaczyć, że firma ma pewność osiągnięcia stabilnych wyników oraz pełnego zaangażowania pracowników. Ich zmotywowanie nie będzie trudno, kiedy będą mieli możliwość rozwoju zawodowego oraz zdobycia zupełnie nowych kompetencji i przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy. Te firmy, które zatem zdecydują się na spróbowanie swoich sił w marketingu internetowym mogą zyskać nie tylko kontrolę, ale też znacznie szerszą wiedzę i szybkość działania.

Powiązane artykuły