Nowoczesne meble łazienkowe

meble łazienkowe

Aranżując nasze mieszkanie, dużo uwagi powinniśmy poświęcić łazience. To w niej rozpoczynamy dzień, ubierając się i wykonując poranną toaletę. Warto zatem zadbać o to, aby była funkcjonalna, ale także urządzona ze smakiem. Pomocne w tym względzie będą nowoczesne meble łazienkowe. Jakie modele sprawdzą się najlepiej?

Modne inspiracje

Niezależnie od tego, jakie meble wybierzemy, w pierwszej kolejności musimy pamiętać o sprawdzeniu, czy zostały wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. W nowoczesnym wnętrzu doskonale sprawdzi się umeblowanie z drewna, pokryte lakierem poliuretanowym.

Ważne jest także to, aby preparat znajdował się nie tylko na frontach szafek, ale również z tyłu oraz po bokach. Tam również skrapla się para wodna, prowadząca do niszczenia mebli. Przed rdzewieniem należy zabezpieczyć również metalowe uchwyty i okucia szafek.

Nowoczesne meble łazienkowe:

- swym wyglądem upodobniają się do umeblowania pokojowego,

- charakteryzują się eleganckim wykończeniem, często na wysoki połysk,

- mają prostą, ascetyczną formę,

- zazwyczaj występują w neutralnych barwach – szarościach, beżach, a zwłaszcza w bieli, która rozświetla wnętrze i nadaje mu przestronności, chociaż na rynku nie brakuje również nieco bardziej efektownych modeli, na przykład w kolorze wiśni czy purpury,

- ich wyznacznikiem jest ciekawy, minimalistyczny design,

- są wiszące bądź stoją na wysokich nóżkach, co ma na celu optycznie powiększyć łazienkę,

- ich fronty pozbawione są wymyślnych ozdób.

W nowoczesnej łazience ciekawie prezentują się meble bezuchwytowe, które pozbawione są tradycyjnych gałek czy relingów. W przypadku części umeblowania tego typu, funkcję uchwytu pełni specjalnie wyprofilowany front. Inne zaś otwierają się po naciśnięciu szafki nogą czy ręką, co odpowiada zwłaszcza wielbicielom minimalistycznego wystroju.

Przy wyborze mebli warto pamiętać także o tym, aby były one dopasowane do armatury łazienkowej. Współgrać powinny ze sobą zwłaszcza szafka podumywalkowa z umywalką. Jeśli stworzą harmonijną całość, wówczas umywalka nie będzie stanowiła jedynie sprzętu sanitarnego, a stanie się niepowtarzalną ozdobą wnętrza. Jest to również rozwiązanie praktyczne. Wykorzystujemy bowiem miejsce pod umywalką, gdzie schować możemy wszystkie kosmetyki i przybory niezbędne podczas porannej toalety.

Nowoczesne meble łazienkowe pozwalają na twórcze wykorzystanie przestrzeni, nawet jeśli nie ma jej dużo. Są pojemne, dlatego zmieścimy w nich wszystkie akcesoria, bez których nie może się obejść żadna łazienka. Dzięki połączeniu elementów zamkniętych z otwartymi zyskujemy niepowtarzalne wnętrze, które zachwyca swym wystrojem. Pozwala to na stworzenie eleganckiej przestrzeni, sprzyjającej relaksowi.

Jaka kabina prysznicowa?

Nowoczesna łazienka może być urządzona w taki sposób, aby przypominała swym wyglądem pokój kąpielowy. W takim wypadku nie może zabraknąć w niej pokaźnych rozmiarów wanny z hydromasażem. Co jeśli jednak metraż łazienki nie pozwala na zastosowanie tego typu udogodnień? W małym pomieszczeniu doskonale sprawdzi się nowoczesna kabina prysznicowa. Jej cechami charakterystycznymi są:

- szklane ściany, które optycznie zwiększają przestrzeń w łazience,

- brak typowego brodzika – wówczas odpływ umieszcza się w podłodze, co może być wyzwaniem konstrukcyjnym, gdyż rury kanalizacyjne i syfon trzeba ukryć w podłodze. Innym rozwiązaniem jest umiejscowienie stelaża z odpływem i syfonem w ścianie i jego zabudowanie.

Jest to kabina prysznicowa typu walk-in, która pasuje do każdej łazienki, niezależnie od tego, jak dużo mamy przestrzeni na aranżację wnętrza. Charakteryzuje się nieco surową, prostą, a zarazem elegancką formą, dzięki czemu wnętrze zyskuje na przestronności. To doskonały wybór dla wszystkich miłośników nowoczesnego wystroju.

Dzięki połączeniu kabiny prysznicowej typu walk-in i nowoczesnych mebli stworzyć ciekawe pomieszczenie, które zachwycać będzie zarówno domowników, jak i odwiedzających nas gości. Nie musimy obawiać się prostych form. Przytulnego charakteru dodamy wnętrzu poprzez dodatki. Dywaniki z ciekawym wzorem czy też mydelniczka i uchwyt na papier w intensywnym kolorze spełnią się w tej roli doskonale.

Materiały partnera zewnętrznego

Powiązane artykuły