ZWIZUALIZUJMY TO SOBIE – dlaczego warto skorzystać z Wizualizacji fotorealistycznych

Elewacja drewniana czy z kamienia? Płytki kremowe czy szare? Jaki kolor szafek? Kominek przy kanapie czy bliżej jadalni? A tak w zasadzie to gdzie ta kanapa?

Setki pytań, które zadaje sobie każdy z nas przy urządzaniu wnętrza czy projektowaniu domu. Z pomocą przychodzą projektanci i architekci oraz… technologia! Wizualizacje 3D są uzupełnieniem standardowych planów architektonicznych, dzięki którym możemy na etapie tworzenia projektu decydować o detalach i nastroju, jaki zapanuje w naszym nowym wnętrzu.

PRZESTRZEŃ DOPASOWANA DO CIEBIE

Projektowanie wnętrz, wybór wykończenia domu to poważne decyzje, z którymi zostaniemy na lata. Warto więc przy planowaniu remontu czy budowy poprosić architekta o wykonanie propozycji projektu przy użyciu wizualizacji fotorealistycznych 3D.

Projekty takie uwzględniają oświetlenie (zarówno światło naturalne jak i sztuczne) dzięki czemu będziemy mogli zaplanować rozkład pomieszczenia zgodnie z naszym rytmem dnia, upodobaniami, a także założeniami funkcjonalnymi. Co ważne zobaczymy na etapie projektowania czy nasza wymarzona ciemna ściana naprawdę pomniejszy pokój, czy może nada mu przytulnego charakteru. I czy sofa nie będzie zajmowała za dużo miejsca w salonie.

IMPROWIZACJA KONTROLOWANA

Wykorzystanie wizualizacji fotorealistycznych daje również możliwość zadbania o detale wykończenia. Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie czy wyraziste dodatki podkręcą charakter wnętrza czy też będą wyglądały kiczowato? Czy ta rzeźba będzie pasowała do wystroju? Dzięki wizualizacji będziemy znali odpowiedzi zanim wymarzony detal stanie się tym znienawidzonym. Wizualizacje dają możliwość zobaczenia kilku odsłon wnętrza czy budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu może uda nam się uniknąć pytania: co by było gdyby?

BUDŻET W RYZACH

Szczegółowe omówienie z architektem założeń projektu i dogranie elementów wystroju jest bardzo ważne przy planowaniu budżetu.  Dzięki dograniu szczegółów zamówimy będziemy mogli skalkulować z ekipą remontową dokładną ilość materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Unikniemy tym samym nagłych wizyt w sklepie po brakujący metr glazury czy też oddawania nie zużytej puszki farby.

Oszczędności płynące dobrze zaplanowanego budżetu pozwolą nam na spożytkowanie pozostałego budżetu na drobne szaleństwa. To zwykle małe detale mają największy udział w dodatkowych wydatkach. No ale jak tu się oprzeć!

Więcej na temat wizualizacji 3d w architekturze: https://www.magazynprzestrzen.pl/architektura/wizualizacje-3d-najkorzystniejsza-metoda-prezentacji

A GDY KUPUJESZ DZIURĘ W ZIEMI

Wizualizacje fotorealistyczne 3D są również bardzo przydatne przy podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości. Szczególnie jeśli budynek dopiero powstaje i nie mamy możliwości wejścia na teren inwestycji. Deweloperzy coraz częściej sięgają po tego typu rozwiązania, aby przybliżyć kupującym jaki klimat będzie panował w sprzedawanej nieruchomości. Dzięki wizualizacjom będziemy mogli ocenić jak wysoki będzie „wysoki parter”, czy nasz balkon nie będzie za blisko placu zabaw. Jaki jest projekt zagospodarowania terenów wspólnych. Dostaniemy możliwość znalezienia się w przestrzeni łudząco podobnej do tej, która być może stanie się niedługo naszym domem.

 

Kategorie: Architektura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *