Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Czas radości i uśmiechu, ale także czas w którym natłok obowiązków przyćmiewa radość jaka powinna nam towarzyszyć w ciągu tych kilku dni. Święta to także czas symboli które mu towarzyszą i bardzo ciężko jest sobie wyobrazić te dni bez tego jednego elementu tworzącego świąteczną atmosferę jakim jest właśnie choinka ? W tym tekście postaramy się Was zachęcić do zwrócenia uwagi na sztuczne drzewka które do złudzenia przypominają te żywe, wycięte prosto z lasu. A mowa tu oczywiście o choinkach na pniu.

Sztuczne drzewko które pomylisz z prawdziwym

Żywa choinka zapewnia dodatkową świąteczną atmosferę swoim zapachem który roznosi się po całym mieszkaniu. Niestety może ono utrudniać utrzymanie czystości przez spadające igły które mogą być dodatkowym problemem gdy w domu przebywają dzieci lub zwierzęta. W takim przypadku idealnym wyborem będzie kupno sztucznego drzewka. Nie musimy się jednak martwić w przypadku gdy chcemy by nasze drzewko do złudzenia przypominało żywy okaz. Producenci prześcigają się w staraniach by zapewnić nam jak najbardziej autentyczne odczucia w kontakcie z ich produktem. Idealnie odwzorowana kolorystyka, a nawet odpowiednie cieniowanie igieł zapewni wrażenie obcowania z drzewkiem które tuż przed chwilą zostało ścięte i przywiezione wprost z lasu. Nowością na rynku są choinki osadzone na wysokim, prawdziwym pniu co jeszcze bardziej ma podbić wrażenie autentyczności. Zaletą takich drzewek jest ich wytrzymałość. Żywa choinka może wytrzymać w naszym domu od kilku do kilkunastu tygodni, a sam transport i wniesienie większego okazu do mieszkania może być już problematyczna. Sztuczne drzewka są lekkie i bardzo wytrzymałe dzięki czemu zakup jednego wystarczy na długie lata użytkowania go przy każdym świątecznym okresie. Aby zwiększyć jeszcze wrażenie autentyczności, możemy pokusić się o naturalne ozdoby takie jak suszone owoce, szyszki czy orzechy. Także zapach żywego drzewka jest czymś co można dodać do naszej sztucznej choinki. Wystarczy zakup prostego plastra  imitującego zapachem to jakie wydaje z siebie żywe drzewko by nawet największego miłośnika żywych choinek zmylić naszym sztucznym drzewkiem. Po okresie świąt wystarczy je spakować i bezpiecznie przechować do kolejnych świąt bez zmartwień że coś się z nim stanie.

Raz kupione sztuczne drzewko posłuży nam przez długie lata, a nowe techniki upodabniania ich do żywych drzewek jakie stosują producenci zapewni nam tą niepowtarzalną atmosferę świąt wiszącą w powietrzu gdy tylko zapalą się zawieszone na naszym drzewku światełka. Jest to świetny wybór dla każdego, który nie tylko oszczędza nasze pieniądze co roku, ale także chroni lasy przez kolejnym wycinaniem tych pięknych roślin.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *