Odpowiedni wybór mebli ma ogromne znaczenie nie ze względu na funkcjonalność, ale także dekoracyjność. Dobrze zaaranżowane mieszkanie kojarzy się z wypoczynkiem, dlatego łatwo się w nim zrelaksować nawet po niezwykle intensywnym dniu. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając szafy, komody, półki, fotele i stoły do swoich wnętrz.

Dobierz meble do stylu wnętrza

Aranżując wnętrze, w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby meble pasowały do ogólnego stylu panującego w mieszkaniu. Powinny się one komponować z dodatkami i razem tworzyć spójną całość. Dlatego decydując się na:

  • styl skandynawski – postaw na drewniane, masywne meble w jasnych kolorach; świetnie skomponują się one z lnianymi zasłonami czy szklanymi wazonami, których nie brak w pomieszczeniach aranżowanych w tym klimacie;
  • styl industrialny – postaw na ciemne meble z metalowymi wykończeniami, które podkreślą surowość pomieszczenia; świetnie sprawdzą się modele na nóżkach, ponieważ dodadzą one pomieszczeniu lekkości;
  • styl glamour – postaw na zdobione meble ze złotymi akcentami; doskonale sprawdzą się krzesła, fotele, a nawet szafy z welurowymi akcentami, ponieważ podkreślą luksusowość wnętrza;
  • styl vintage – postaw na meble nawiązujące swoim wyglądem do minionej epoki; możesz wybrać model, którego powierzchnia została celowo przyniszczona;
  • styl rustykalny – postaw na drewniane, surowe modele, ponieważ świetnie sprawdzą się one wśród innych dodatków nawiązujących do przyrody.

Zwróć uwagę na detale

Wybór mebli to poważna decyzja, dlatego należy ją dobrze przemyśleć. Zacznij od szczegółowego sprawdzenia producenta. W tym celu przejrzyj opinie poprzednich klientów, a jeśli jest to możliwe, na własne oczy obejrzyj jego produkty. To pozwoli Ci określić, czy firma produkująca meble dba o detale. A te są szalenie istotne! Nic bardziej nie zepsuje wyglądu mieszkania niż niedopracowane szafki, szybko niszczące się fotele czy niechlujnie pomalowane półki. Takie szczegóły najczęściej nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a ich właściciel dowiaduje się o mankamentach w trakcie użytkowania. Z tego powodu kilkukrotnie obejrzyj meble i sprawdź opinie na nich temat przed zakupem, ale nieświadomie nie stać się właścicielem bubli.

W aranżacji wnętrz ważny jest umiar

Aranżując swoje wnętrze za pomocą mebli, zadbaj o to, aby nie zaburzyły one proporcji pomieszczeń. Jeśli planujesz wygląd niewielkiego salonu, unikaj masywnych szaf i stołów. Znacznie lepiej sprawdzą się lekkie szafki i stolik kawowy. Pamiętaj także o tym, że ciemne kolory optycznie zmniejszą pokój, natomiast jasne wręcz przeciwnie – sprawią, że wnętrze stanie się optycznie większe. Co zrobić, jeśli do końca nie wiesz, czy w Twoim mieszkaniu zmieści się kolejny mebel? W takim przypadku lepiej z niego zrezygnować. Warto wiedzieć, że minimalizm zawsze się obroni, natomiast przesadnie zagospodarowana przestrzeń będzie wyglądać niechlujnie.

Stosując się do tych kilku powyższych rad, z pewnością zaaranżujesz piękne wnętrze w swoim domu lub mieszkaniu!

Kategorie: Meble Wnętrza

1 komentarz

Czym się kierować, wybierając meble podczas aranżacji wnętrz?

  1. Ja się kieruję tym co mi się podoba. To w końcu ja tu mieszkam i ja siadam przy stole i kładę się na sofie. Kupowanie pod kogoś to snobizm lub głupota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *