Ogrodzenia aluminiowe nie są wielką nowością na rynku, ale przez lata zostawały pod względem popularności daleko za drewnianymi czy kutymi. Co takiego się zmieniło, że dziś stają się bardziej popularne? Albo jakie ich zalety zostały zauważone dopiero teraz? Oto 5 z nich!

Niska masa

Ogrodzenia aluminiowe są zdecydowanie lżejsze od kutych czy drewnianych. To pozwala na zastosowanie prostszych systemów montażowych oraz ogólnie ułatwia pracę z nimi, co może przełożyć się na obniżenie kosztów inwestycji. Niska masa pozwala transportować przęsła lub panele kupione na stronie https://palisada.pl/ogrodzenia-aluminiowe lżejszymi pojazdami, które wjadą także na drogi, na których auta o wyższym tonażu nie mogą się poruszać.

Estetyka

Aluminium jest materiałem, który można kształtować dość dowolnie, tworząc ogrodzenia z wyglądu albo dość surowe, industrialne, albo nawet całkiem nieźle imitujące drewno. Przy zastosowaniu odpowiedniej techniki wykończeniowej efekt będzie trwały, kolory nie zbledną pod wpływem promieniowania UV, a ogrodzenie będzie wyglądało atrakcyjnie nawet po wielu latach.

Wytrzymałość

Za synonim wytrzymałości w kontekście ogrodzeń uchodziła do tej pory stal, ale aluminium powinno zdecydowanie być oceniane wyżej. Nie jest podatne na korozję, ewentualne utlenianie zachodzi tylko powierzchniowo i nie narusza warstwy strukturalnej. Jeżeli zaś chodzi o odporność na odkształcenia, to aluminiowe ogrodzenia zniosą wiele, jeśli są zaprojektowane i założone poprawnie – i te ograniczenia dotyczą praktycznie każdego materiału.

Cena

Czy ogrodzenia aluminiowe są droższe od na przykład panelowych? Tak, ale są też zdecydowanie ładniejsze, a ich trwałość jest więcej niż zadowalająca. Z kolei w porównaniu z ogrodzeniami kutymi lub drewnianymi cennik ogrodzeń z aluminium wygląda już bardzo atrakcyjnie. Znów – tym, co przesądza o ich przewadze i tak będzie zawsze fakt, że odświeżenie lakieru nie będzie potrzebne częściej niż co dziesięć, może kilkanaście lat.

Wciąż niewielka popularność

Ogrodzenia aluminiowe może nowością nie są, ale nadal nie zdobywają szczytów w rankingach popularności. Wbrew pozorom to całkiem spora zaleta, ponieważ kupując je, można zadbać o relatywnie tani i bardzo atrakcyjny wygląd granicy posesji. Nawet stawiając na proste, niewyszukane modele, nadal można wzbudzić zainteresowanie i wyróżnić się na tle innych.

Aluminium świetnie nadaje się do konstrukcji przęseł ogrodzeń. Warto przejrzeć ofertę dobrych producentów, szczególnie jeśli ogrodzenie ma być czymś więcej, niż tylko barierą. Ogrodzenia aluminiowe mogą stać się naprawdę niezłą dekoracją, a ponieważ ich konserwacja jest banalnie prosta, to taka decyzja nie będzie niosła ze sobą zbytnich uciążliwości przez ładnych kilka lat, po których wystarczy tylko odświeżyć lakier.

Kategorie: Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *