Meble łazienkowe spełniają bardzo ważną funkcję w pomieszczeniu, dlatego nie warto czekać z ich zakupem do ostatniej chwili. Chcąc urządzić funkcjonalną i komfortową przestrzeń, warto wybrać meble, które są pojemne oraz trwałe. Ogromny wybór współczesnych sprzętów sprawia niemały kłopot przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Na co zwrócić uwagę, kupując meble łazienkowe?

Funkcje mebli w łazience

Szafki, regały oraz słupki – meble łazienkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a ich wielkość dostosowana do indywidualnych potrzeb. Umiejętnie dobrany zestaw stworzy przestrzeń do przechowywania przyborów toaletowych, kosmetyków, tekstyliów oraz środków czystości. Poszczególne elementy meblowe pomogą też zachować porządek – ukryć kosze oraz pojemniki, a także sprzęty czy widoczne fragmenty armatury łazienkowej. Meble są bardzo ważnym elementem aranżacji, ale poza wyglądem powinny też być funkcjonalne.

Przede wszystkim trwałość

W łazience panują specyficzne warunki, dlatego aby meble mogły służyć przez lata, powinny być wykonane z trwałych materiałów. We wnętrzu panuje zmienna temperatura i wysoka wilgoć, a poszczególne elementy aranżacji narażone są na zachlapywanie wodą. Większość mebli wykonana jest z wysokiej jakości płyt MDF. To zdecydowanie najbardziej popularny materiał wykorzystywany przy ich produkcji.

Płyty meblowe łazienkowe powinny być odpowiednio zaimpregnowane, aby nie osadziły się na nich drobnoustroje, z których rozwinie się pleśń. Niektóre z mebli powleka się lakierem poliuretanowym, co stanowi warstwę izolującą i zabezpiecza przed puchnięciem i pleśnieniem. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na potencjalne miejsca styku mebla ze ścianą. Często woda, która skrapla się i spływa po powierzchni, osadza się z tyłu mebla, powodując wilgotnienie.

Fronty łazienkowe – nie tylko estetyka

Fronty to ta część mebli łazienkowych, która jest najbardziej narażona na uszkodzenia. Codzienne użytkowanie, nadmiar wilgoci i wahania temperatury mogą wpłynąć na ich wygląd. Dlatego rozsądnym wyborem są meble łazienkowe wysokiej jakości, które są nie tylko łatwe w utrzymaniu w czystości, ale i odporne na działanie środków chemicznych.

Producenci mebli do łazienki oferują fronty klasyczne, wykończone na wysoki połysk czy matowe. Chętnie stosowanym rozwiązaniem są także fronty lustrzane, które można zamontować na wysokości twarzy i użytkować zamiast lustra. Pozostając w kwestii funkcjonalności, warto wspomnieć także o nowoczesnych rozwiązaniach, jakimi są wbudowane oświetlenie czy ukryte wewnątrz gniazdka elektryczne.

Meble łazienkowe w odpowiednim stylu

Wygląd i kolor mebli w łazience mają ogromne znacznie przy aranżacji w konkretnym stylu. Mnóstwo zestawów występuje w tradycyjnej bieli, co bez problemu wkomponuje się w klasyczną i prostą architekturę. Meble o frontach na wysoki połysk dobrze sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, matowe natomiast można śmiało zestawiać z akcesoriami w stylu industrialnym.

Chcąc wprowadzić nieco różnorodności do łazienki wyłożonej jednolitymi płytkami, warto zdecydować się na meble łazienkowe o wyraźnym wzorze. W tym celu doskonale sprawdzą się powierzchnie pokryte folią z motywem ciemnego drewna.

Kategorie: Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *