Wykańczając i urządzając swoje wymarzone mieszkanie dbamy o każdy detal. Dobrej jakości materiały budowlane i stylowe, funkcjonalne dodatki pozwalają cieszyć się z wnętrza przez długi czas. Ważną rolę w domu odgrywa oświetlenie. Styl glamour czy nowoczesny – wybór należy do ciebie. To nie jedyne kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając kinkiety, lampy czy żyrandole.

Lampy sufitowe w kuchni – na co zwrócić uwagę

Oświetlenie powinno być także funkcjonalne i praktyczne. Wybierając oświetlenie do kuchni, warto podzielić przestrzeń na strefy. Lampa sufitowa do kuchni rozświetlapokój i zwiększa widoczność w całym pomieszczeniu. Można zdecydować się na jedną lampę lub wybrać kilka punktów świetlnych. Warto także pomyśleć o oświetleniu podszafkowym, które doświetla przestrzeń roboczą i ułatwia przygotowywanie posiłków.

Kinkiety – jak oświetlić sypialnię

W sypialni główna lampa sufitowa najczęściej pełni funkcję dekoracyjną. Jest dużym wsparciem podczas sprzątania pomieszczenia. W sypialni warto postawić na nastrojowe, lekko przytłumione światło. Tu doskonale sprawdzą się kinkiety rozmieszczone symetrycznie przy łóżku lub lampki stojące na stolikach nocnych. Warto rozważyć również lampy podłogowe. To także dobre rozwiązanie  w pokojach dziecięcych. Zapewniają światło doskonałe do wieczornego czytania bajek. Takie lampy nie emitują mocnego światła, są więc dobrym rozwiązaniem w pokojach dzieci, które boją się ciemności. Szukając odpowiednich rozwiązań, warto sprawdzić kinkiety Emibig.

Lampy do przedpokoju – co wybrać?

Projektując wnętrze często pomijamy to pomieszczenie. Przedpokój pełni jednak wiele ważnych funkcji. To miejsce, które jako pierwsze widzą nasi goście, jest to pewna wizytówka domu. To tam także szykujemy się do wyjścia z domu. Warto zadbać o odpowiednią widoczność. Dobrze sprawdzą się tu plafony. Szukając lampy do przedpokoju, pamiętaj aby dopasować jej rozmiar do wielkości pomieszczenia.  Trzeba też pamiętać o umieszczeniu jej tak, aby mogły się otworzyć wszystkie drzwi.

Lampy łazienkowe – co jest najważniejsze

Lampy w łazience powinny być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim bezpieczne i łatwe w czyszczeniu. Warto pamiętać, że w decydując się w łazience na lampy z regulacją światła, łatwo możemy zmienić klimat w pomieszczeniu. Mocne światło sprawdzi się podczas sprzątania, a delikatne podczas organizowania domowego spa.

Kategorie: Dom Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *