Czerwone liście spadają wszędzie, a Twój ogród zamienia się w wielką, dużą kałużę błota. Tak, to dla Ciebie sezon jesienny. Dla wielu ludzi chłodniejsze miesiące roku to pobyt w środku, przy kominku, z ładną książką i gorącą filiżanką kakao, zapominając jednocześnie o wszystkim, co dzieje się w Twoim ogrodzie, aż do powrotu wiosny. Nie należy zakładać, że zimą nie można stworzyć sezonowego i eleganckiego krajobrazu ogrodowego, ponieważ w rzeczywistości jest wiele rzeczy, które można wnieść, aby ożywić swój ogród na świeżym powietrzu. Zimna pogoda ma tendencję do zmuszania ludzi do przebywania w środku, tak że częściej niż w ogóle ogród staje się zapomnianą mieszanką mokrego błota i martwych roślin, aż do momentu, gdy powróci słońce. Oczywiście, być może słyszałeś o pielęgnacji ogrodu, ale co z elegancją ogrodu zimą?

Nigdy więcej pustynnego ogrodu zimowego.

Prawidłowe podstawy.

Wprawdzie nie chcesz rozmawiać o pielęgnacji ogrodu, ale jest to pierwszy i niezbędny krok do stworzenia eleganckiej scenerii zimą. Ponieważ ogród będzie aktywny przez chłodniejsze miesiące w roku, musisz dbać o swoją glebę i regularnie ją rozluźniać, aby przy pierwszych oznakach mrozu nie stwardniała w skałę.

Upewnij się, że wszystkie narzędzia ogrodnicze przechowujesz z dala od domu i wewnątrz, aby pogoda ich nie uszkodziła.

Przekształcenie umierającego ogrodu letniego w zimowy krajobraz może być trudne, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się pracować nad nim samodzielnie. Możesz jednak skontaktować się z serwisem konserwacyjnym, aby wykonać wszystkie prace przygotowawcze. Firmy oferują doskonałą konserwację, usuwanie chwastów i usługi związane ze zdrowiem trawy, abyś mógł dotrzeć tam w krótkim czasie. Mała wskazówka może przejść długą drogę: Jeśli zdecydujesz się na współpracę z firmą zajmującą się serwisem ogrodniczym, upewnij się, że z wyprzedzeniem usuniesz cały sprzęt letni.

Przygotuj swoje zimowe akcenty.

Jeśli masz duży ogród, możesz rozważyć podzielenie go na warzywny i roślinny bok w okresie zimowym. Na przykład warzywa zimowe mogą rosnąć w chłodnej porze roku i produkować wczesne plony – w rzeczywistości są one nawet wcześniejsze niż sadzonki wiosenne. W ogrodzie zewnętrznym można rozważyć zasadzenie cebuli i szalotek, aby przygotować je do zbiorów wiosną i latem. Ponieważ cebula i szalotka w zasadzie same się o siebie troszczą, nie trzeba organizować pielęgnacji warzyw w okresie zimowym. Szpinak wieczny to doskonałe rozwiązanie i powrót do zbiorów, które można zbierać od teraz do lata! Można również zasiać fasolę i groszek na wiosnę, aby zebrać plony.

Sadzenie cebuli.


Dla malowniczej strony ogrodu, trzeba będzie wybrać kwiaty i rośliny, które utrzymują na zewnątrz kolory w zimie. Wrzos jest doskonałym wyborem, ponieważ dodaje fantastyczne różowe, białe i fioletowe odcienie. Cyklamen jest uważany za bohatera zimowego, który może kwitnąć od jesieni do wiosny bez trudności. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy je jednak sadzić w doniczkach lub pod drzewami.

Nie pozwól więc, aby Twój ogród wymarł tej zimy: zmień go w produktywny i kolorowy obszar. W końcu szara pogoda nie oznacza, że Twój ogród na zewnątrz powinien być nudny.

Kategorie: Ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *