Zależy Ci na tym, aby Twoja restauracja funkcjonowała możliwie jak najbardziej ekologicznie? Chcesz zredukować ilość generowanych odpadów z plastiku? Jeśli choć na jedno z tych pytań udzieliłeś odpowiedzi twierdzącej, jesteś w dobrym miejscu! Poniżej dowiesz się, jak powstają takie talerze, jakie mają właściwości oraz dlaczego warto z nich korzystać!

Ekologiczne talerze z trzciny cukrowej – co warto o nich wiedzieć?

Talerze z trzciny cukrowej coraz częściej pojawiają się w lokalach gastronomicznych. Z czego wynika ich wyjątkowość? Otóż powstają one z włókien, które są wytwarzane w trakcie produkcji cukru trzcinowego. Ich atutem jest to, że te jednorazowe talerze są odporne na wilgoć oraz temperaturę. Można je zatem podgrzewać w kuchence mikrofalowej bez obaw o ich zniszczenie.

Doskonale sprawdzą się w barach szybkiej obsługi, ale nie tylko. Z uwagi na to, że występują w różnych kształtach i pojemnościach, doskonale zdadzą egzamin także jako opakowania na wynos w eleganckich restauracjach.

Trzcina cukrowa nie wpływa na walory smakowe dań, dlatego coraz chętniej jest wybierana jako ekologiczne talerze.

Postaw na praktyczne i ekologiczne rozwiązania

Nie da się ukryć, że wydawaniu posiłków liczy się estetyczne zaserwowanie potrawy. Ważne jest także to, aby naczynie zachowywało swoje pierwotne właściwości i nie utrudniało spożywania posiłku. Takie talerze wykonane z trzciny cukrowej doskonale sprawdzą się np. przy okazji plenerowych festynów i innych imprez organizowanych na zewnątrz. Sięgając po nie można liczyć na bezpieczeństwo i wygodę stosowania. Spełnią swoją funkcję zarówno w przypadku dań gorących jak i zimnych. Są neutralne pod kątem smaku i zapachu potraw. Stosowanie takich talerzy z trzciny cukrowej jest w pełni bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i ludzkiego organizmu. Wynika to z faktu, że powstaje w kontrolowany sposób w ramach odpadu z trzciny cukrowej. Proces biodegradacji zajmuje 90 dni, gdy przestrzega się kompostowania we właściwych warunkach.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby w Twojej restauracji wprowadzać proekologiczne rozwiązania, inwestycja w talerze z trzciny cukrowej powinna spełnić Twoje oczekiwania! Co więcej, współcześni klienci w wielu przypadkach zwracają uwagę na to, czy firmy, z których usług korzystają, podejmują działania zmierzające do ochrony środowiska. Skompletuj zamówienie i ciesz się korzyściami, jakie wynikają z zakupu takich talerzy!

Kategorie: Pozostałe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *