Każdy, kto choć trochę interesuje się aranżacją wnętrz, wie jak wielki potencjał kryje w sobie ta dziedzina. Niektóre osoby uwielbiają zmieniać coś w swoim domu, a inne zawodowo zajmują się projektowaniem wnętrz dla klientów. To zadanie, gdzie wyobraźnia i zmysł przestrzenny mają ogromne znaczenie. Przyda się znajomość trendów i duża wyobraźnia. Style można dowolnie łączyć, wtedy domowe wnętrze nie wygląda tendencyjnie, jednak warto pamiętać o umiarze, bo przerost formy nad treścią może być męczący w odbiorze.

Kreatywne i dynamiczne mieszkania loftowe

Od wielu lat nie wychodzi z mody trend jakim jest urządzanie mieszkań w stylu loftowym. To połączenie oszczędnej formy, prostoty i designerskich mebli. Pierwszym skojarzeniem jest surowa cegła, która często dominuje na ścianie. Świetnie sprawdza się we wnętrzach przestronnych, jak i tam, gdzie metraż jest dość ograniczony. Industrialne dodatki i odważne połączenia mają być przede wszystkim funkcjonalne i urzekające. Nie ma tu miejsca na banał. Każdy szczegół jest dobrze zaplanowany. Połączenie drewna, cegły i kamienia to definicja stylu loftowego, w którym każdy może poczuć się komfortowo. Ten minimalizm daje szereg możliwości, a istotne znaczenie odgrywa tu oświetlenie sufitowe. Lampy wiszące bezpośrednio nad stołem w jadalni i lampy stojące mają przede wszystkim podkreślić to, na czym nam zależy.

Jak uzyskać oczekiwany efekt?

To rozwiązanie, które daje największe możliwości przy urządzaniu kuchni połączonej z jadalnią i salonem. Kiedy chcemy nadać wnętrzu indywidualnego wyrazu, warto zainspirować się fotografiami dostępnymi w sieci lub zrealizowanymi projektami dekoratorów wnętrz. A jaka kolorystyka powinna dominować w stylu loftowym? Wydaje się, że nie ma tu sztywnych reguł. Dobrą bazą może być szarość, ale znajdzie się tu również miejsce na odważne i dynamiczne żółte dodatki. Czerń i brąz dobrze sprawdzają się jako barwa designerskich mebli, będą świetnie wyglądały we wnętrzach dobrze doświetlonych, tam gdzie wpada sporo światła słonecznego. Drewniana podłoga, czarne krzesła na metalowej konstrukcji i stół z grubym blatem to dobry początek dla tworzenia jadalni w tym stylu. Mieszkania loftowe mają w sobie wiele artystycznego charakteru. Często dominuje w nich otwarta przestrzeń. Sprawdzą się w mieszkaniach, których właściciele cenią sobie prostotę, wygodę i nietuzinkowy design. Nie powinno w nich zabraknąć indywidualnych dodatków, które nawiązują do pasji właściciela. Sztuka w formie obrazów plakatów i fotografii czuje się w tych wnętrzach bardzo swojsko.

Więcej o mieszkaniu typu loft: https://www.magazynwnetrza.pl/architektura/urzadzanie-mieszkan-w-stylu-loft

Kategorie: Architektura Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *