Zakres obsługi prawnej inwestycji budowlanych obejmuje między innymi takie etapy, jak: pozyskiwanie dokumentów, sporządzanie umów, czuwanie nad poprawnością inwestycji pod kątem prawnym. Wsparcie prawne w związku z powyższymi (i nie tylko) etapami jest zatem niemal niezbędne. Inwestorzy i deweloperzy, współpracując z doświadczonym radcą prawnym, mogą uniknąć wielu problemów, przez które mogliby narazić siebie i swoje inwestycje na trudną sytuację finansową. Obsługa prawna daje również pewność tego, że postęp prowadzonych prac nie ulegnie zatrzymaniu.

To się opłaca – pomoc prawna dot. nieruchomości

Inwestowanie na rynku nieruchomości charakteryzuje się wysokim stopniem skomplikowania. Proces ten wymaga od inwestorów tego, by bezwzględnie przestrzegali prawa budowlanego, które obecne jest na każdym etapie realizowanych czynności inwestycyjnych. Wsparcie radcy prawnego ds. nieruchomości z tego względu jest zatem niezwykle pomocne. Prawnik może przede wszystkim nadzorować przebieg spraw formalnych. Takie sprawy bardzo często są czasochłonne, a co za tym idzie, zaprzątają głowy inwestorów. Ci zaś nie mogąc skupić się na innych czynnościach związanych z procesem inwestycyjnym, bardzo często z nich rezygnują. Skutkuje to nie tylko problemami finansowymi, ale także i prawnymi.

Dzięki wsparciu takich specjalistów, jak adwokat, czy też radca prawny od nieruchomości, wielu przedsiębiorców może uniknąć problemów, które są niestety częstym zjawiskiem w branży nieruchomości – mogą się one zdarzyć dosłownie na każdym etapie realizacji inwestycji. Warto tutaj wspomnieć, że wszelkie nieścisłości zdarzają się bardzo często przez świadome działanie wbrew prawu.

Przyczyną problemów są dynamicznie zmieniające się przepisy prawa budowlanego. Są one powodem błędów i uchybień, które mogą powodować ogromne koszty. Z tego względu obsługa prawna oraz wsparcie dobrego radcy prawnego specjalizującego się w prawie nieruchomości, może przynieść wiele korzyści.

Działania – zakres obsługi prawnej dla inwestycji budowlanych

Radca prawny od nieruchomości i inwestycji budowlanych oferuje wsparcie oraz obsługę prawną inwestorom. W jej skład wchodzą między innymi takie kwestie, jak:

  • załatwianie wszelkich spraw formalnych dla klienta oraz reprezentacja przed organami administracyjnymi;
  • pomoc w rozwiązywaniu sporów na drodze realizacji inwestycji;
  • wsparcie na etapie zakupu mieszkania bądź innej nieruchomości, czy też gruntu pod zabudowę inwestycji;
  • pomoc w spisywaniu umów oraz sprawdzanie poprawności sporządzanych dokumentów;
  • uzyskiwanie niezbędnych zezwoleń oraz pozwoleń;
  • a także kompleksowe wsparcie i doradztwo w sprawie problemów prawnych, które rzecz jasna dotyczą nieruchomości (mogą to być zarówno proste, jak i złożone problemy natury prawnej).

Radca prawny, którego zadaniem jest obsługa prawna nieruchomości, wykonuje również szereg innych czynności. Zakres obsługi prawnej inwestycji budowlanych jest zatem niezwykle rozległy, dlatego też realizacja inwestycji z pomocą doświadczonego prawnika, jest o wiele prostsza i oszczędza mnóstwo czasu. Bez pomocy prawnej działania w branży nieruchomości mogłyby wiązać się z zakłóceniami, które niestety bardzo często pojawiają się na różnych etapach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *