Teoretycznie to nic trudnego, ale w praktyce wiele osób ma spory problem z podjęciem decyzji odnośnie do wyboru klamek do drzwi. Nie zapominajmy, że klamki pełnią nie funkcję użytkową, ale także estetyczną. Powinny być perfekcyjnie dopasowane do charakteru i ogólnej stylistyki tak drzwi, jak i całego wnętrza. Nie warto się z tym przesadnie spieszyć, lepiej spokojnie zapoznać się z propozycjami poszczególnych producentów i kupić takie klamki, jakie naprawdę Ci się podobają. Są oczywiście pewne kryteria, którymi dobrze jest się kierować. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak dobrać klamkę do drzwi.

Styl klamki

Klamka powinna harmonizować ze stylem drzwi oraz z ogólną koncepcją wnętrza. Choć czasem interesujący może wydawać się wybór klamki w stylu kontrastującym do drzwi (np. w układzie nowoczesne skrzydło + klamka w stylu retro), to warto być tutaj ostrożnym, aby nie wprowadzić niepotrzebnego chaosu stylistycznego. Takie nieoczywiste połączenie są bardzo ryzykowne i zarezerwowane raczej dla osób, które mają spore doświadczenie w projektowaniu wnętrz.

Nasza rada? Punktem wyjścia dla Ciebie powinno być zdefiniowanie preferowanego stylu oraz określenie przewodniego designu pomieszczenia, do którego szukasz klamki (i drzwi, ponieważ najczęściej robimy to w komplecie).

Nie obawiaj się, że nie znajdziesz niczego interesującego. Producenci oferują dziś naprawdę szeroką gamę klamek, od nowoczesnych po klasyczne, włączając w to warianty rustykalne czy minimalistyczne.

Materiał wykonania klamki

Tutaj również jest w czym wybierać. Przede wszystkim radzimy, aby wybrać się do salonu stacjonarnego, w którym jest możliwość – pisząc wprost – dotknięcia klamek wykonanych z różnych materiałów. To naprawdę ułatwi wybranie tej, która jest dla Ciebie najwygodniejsza czy najprzyjemniejsza w bezpośrednim kontakcie.

Na rynku dominują dziś klamki wykonane ze stopów cynku i aluminium. Dostępne są również klamki mosiężne czy ze stali nierdzewnej, które wybierane są głównie ze względu na ich trwałość, co może nie jest aż tak istotne w domu czy w mieszkaniu, ale już w biurze czy budynku użyteczności publicznej jak najbardziej.

Rada:

Wybierając materiał klamki, warto dopasować go nie tylko do stylu drzwi i wnętrza, ale też do oczekiwań jakościowych. Klamka jest elementem często używanym, więc powinna być wygodna w codziennym użytkowaniu.

Użyteczność

Oprócz aspektów estetycznych, ważna jest także szeroko pojęta funkcjonalność klamki, a więc wygoda korzystania z niej. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, aby w poszukiwaniu klamek do mieszkania czy domu wybrać się do salonu stacjonarnego i sprawdzić poszczególne modele pod kątem tego, czy otwarcie drzwi nie wymaga dużego wysiłku, czy każdy, w tym osoby starsze, poradzi sobie z obsługą danej klamki itd.

Typ klamki

Typowa klamka z uchwytem jest tylko jedną z dostępnych opcji. Na rynku znajdziemy również klamki-gałki oraz pochwyty, które różnią się sposobem użycia i mogą być stosowane w różnych rodzajach drzwi.

Więcej wskazówek, które ułatwią Ci dobranie odpowiednich klamek do drzwi – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.drzwi-inside.pl/jak-dobrac-klamke-do-drzwi-poznaj-najwazniejsze-kryteria/.

Gdzie warto poszukać dobrej jakości klamek do drzwi?

Wiele osób odruchowo wybiera się do marketu budowlanego, wychodząc z założenia, że jest to najlepsza opcja pod kątem stosunku ceny do jakości. Tymczasem chcąc znaleźć naprawdę dobre klamki, które będą idealnie dopasowane do drzwi, trwałe, funkcjonalne, a po latach użytkowania wciąż będą się prezentować jak nowe, warto poszukać ich w salonie drzwi.

Rekomendowanym przez nas salonem w Katowicach jest DRZWI INSIDE mieszczący się w galerii HOME CONCEPT. W salonie znajdziesz ogromny wybór klamek w różnych wariantach kolorystycznych i stylach, a dzięki pomocy doświadczonych doradców z pewnością dopasujesz odpowiednie klamki do posiadanych lub planowanych do zakupu drzwi.

Z pełną ofertą salonu DRZWI INSIDE, obejmującą również drzwi wewnętrzne, zewnętrzne i wejściowe czołowych producentów, jak i podłogi drewniane, laminowane i winylowe, zapoznasz się na stronie internetowej drzwi-inside.pl.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *