Smart dom to inteligentny dom, czyli taki, który wykorzystuje zaawansowane technologie i urządzenia elektroniczne do automatyzacji i zdalnego sterowania różnymi funkcjami wewnątrz mieszkania. Przeczytaj o tym, jakie rozwiązania mogą ułatwić Twoje życie i dlaczego warto z nich skorzystać.

Smart dom – co to właściwie jest?

Smart dom, popularnie nazywany inteligentnym domem, to technologia, w której różne urządzenia wewnątrz domu są połączone ze sobą i sterowane za pomocą aplikacji lub centralnego systemu. Dzięki temu mieszkańcy mogą kontrolować i monitorować funkcje, takie jak oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja czy system bezpieczeństwa, najczęściej przy użyciu urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. W inteligentnym domu można również zastosować rozwiązania z zakresu automatyki, które pomagają w wykonywaniu codziennych zadań, a także zainwestować w inteligentny sprzęt AGD.

Systemy smart domu wykorzystują technologie takie jak Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) czy uczenie maszynowe, aby zapewnić coraz bardziej zaawansowane i personalizowane rozwiązania dla użytkowników. W przyszłości smart dom może stać się standardem w nowych budynkach i przyczynić się do lepszego wykorzystania zasobów oraz poprawy jakości życia mieszkańców.  Dzięki temu wszystkiemu smart dom może zapewnić większy komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii w codziennym funkcjonowaniu.

Nowoczesne zmywarki – komfort w przystępnej cenie

Współcześnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnego mycia naczyń na rzecz nowoczesnych zmywarek. Czym charakteryzują się modele obecne w ofercie Samsung? Wśród polecanych urządzeń możesz znaleźć modele do zabudowy o szerokości 60 cm, takie jak DW60BG830I00ET czy DW60BG850B00ET, a także model Bespoke DW60CB895UAPET. Wszystkie te urządzenia charakteryzują się oszczędnością energii i wody podczas efektywnego mycia i suszenia naczyń, systemem WaterJet Clean™ oraz bardzo cichą i płynną pracy dzięki energooszczędnemu silnikowi inwerterowemu.

Każda zmywarka SMART dostępna w ofercie Samsung oferuje świetne rezultaty zmywania nawet przy dużym zabrudzeniu oraz nietypowym kształcie naczyń. Możliwe jest to dzięki funkcji WaterJet Clean™, czyli rotującemu podwójnemu systemowi dysz. Dwa ramiona z oddzielnym strumieniem wody obracające się w różnych kierunkach umożliwiają dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc i usunięcie nawet silnych zabrudzeń w naczyniach o nietypowych kształtach.

Zmywarki z Wi-Fi – czym się wyróżniają?

Zastanawiasz się, czym wyróżnia się zmywarka z WiFi? Czy jest to tylko zbędna fanaberia, czy bardzo istotna współcześnie funkcjonalność? Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi możliwe jest zoptymalizowane używanie zmywarki zgodnie z bieżącymi potrzebami. Wymagane jest jednak zainstalowanie usługi SmartThings. Aplikacja* pozwala na szybkie zdalne monitorowanie urządzenia oraz zarządzanie ustawieniami z poziomu smartfona. Sugeruje ona, jaki program najlepiej wybrać, ogranicza i monitoruje zużycie energii oraz pozwala na wgląd w diagnostykę urządzenia w tym również weryfikację ewentualnych błędów. Wybierz nowoczesne urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb i ciesz się czystymi naczyniami w Twojej kuchni.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings.

Kategorie: Technologia Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *