Wraz ze zbliżającą się zimą, właściciele domów i mieszkań poszukują skutecznych metod na utrzymanie ciepła we wnętrzach. Jest to szczególnie istotne w sezonie grzewczym, by nie przepłacać na rachunkach za ogrzewanie. Doskonałym rozwiązaniem problemu okaże się montaż rolet zewnętrznych w oknach. Rolety pozwolą zmniejszyć straty cieplne i cieszyć się optymalną temperaturą w pomieszczeniach.

Rolety zewnętrzne – jak zatrzymują ciepło w budynkach?

Instalacja rolet zewnętrznych może znacząco przyczynić się do utrzymania ogrzanego powietrza wewnątrz domów i biur. W jaki sposób rolety zapobiegają stratom cieplnym?

  • Dodatkowa warstwa izolacji

Opuszczone rolety zapewniają dodatkową ochronę przed chłodem. Warstwa powietrza znajdująca się pomiędzy oknem a roletą działa jak izolator. W ten sposób zmniejszony jest stopień wymiany ciepła między pomieszczeniami a zewnętrznym środowiskiem.

  • Zmniejszenie przeciągów

Budynki tracą najwięcej ciepła przez okna, dlatego należy zadbać o zmniejszenie wszelkich przewiewów i przeciągów. Zewnętrzne rolety spełnią się w tym zadaniu, minimalizując m.in. przewiewy spowodowane nieszczelnymi ramami okiennymi.

  • Ochrona przed złą pogodą

Nie tylko podczas mroźnych zim, lecz również w przypadku silnych wiatrów i intensywnych opadów rolety zewnętrzne przyczynią się do utrzymania ciepła wewnątrz budynku. Warto opuszczać rolety również na noc – nie tylko ze względu na ochronę przed światłami latarni czy przejeżdżających aut, ale też w celu zabezpieczenia przed spadkami temperatur.

  • Regulacja natężenia światła

Podczas słonecznych, zimowych dni można podnieść rolety i ogrzać wnętrza z pomocą światła słonecznego. Z kolei opuszczenie rolet po zachodzie słońca pozwoli zatrzymać ogrzane powietrze w pomieszczeniu.

  • Automatyzacja rolet

Za sprawą nowoczesnych technologii możliwe jest podnoszenie i opuszczanie rolet w zależności od aktualnej pory dnia czy warunków atmosferycznych. Wiele modeli rolet zewnętrznych da się sterować zdalnie, np. za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu, nawet gdy właściciel znajduje się z dala od budynku, może ustawić rolety w odpowiedniej pozycji i np. ogrzewać wnętrza w słoneczne dni albo chronić je przed utratą ciepła podczas niekorzystnej pogody.

  • Redukcja mostków termicznych

Zewnętrzne rolety pomagają zredukować tzw. mostki termiczne. Są to słabe punkty w izolacji budynku, które powodują straty cieplne i przyczyniają się do zwiększenia rachunków za ogrzewanie.

Producent rolet zewnętrznych – Wimarol

W przypadku chęci zakupu rolet oraz ich prawidłowego dopasowania do wymiarów okna zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Wimarol. Rolety zewnętrzne zostaną przygotowane na wymiar okien, lecz nie trzeba dokonywać pomiarów na własną rękę. Pracownicy firmy przyjeżdżają do klienta i dokładnie mierzą wnęki okienne, by gotowy produkt nie tylko dobrze wyglądał w wybranym miejscu, ale i prawidłowo spełniał swoje funkcje.

Podsumowanie

Rolety zewnętrzne pozwalają w skuteczny sposób zadbać o izolację wnętrz, tym samym zwiększają efektywność energetyczną budynków. Prawidłowy montaż rolet gwarantuje utrzymanie ciepłego powietrza we wnętrzach i wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Opuszczone rolety zewnętrzne staną się szczelną barierą m.in. podczas mroźnych i wietrznych dni. Rozwiązanie pomoże również ograniczyć straty ciepła i przeciągi, które często towarzyszą budynkom o starych i nieszczelnych oknach.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *