Popularna maszyna cieplna, która coraz częściej wykorzystywana jest do ogrzewania budynków, to oczywiście pompa ciepła. To innowacyjne rozwiązanie może sprawić, że zaoszczędzimy nieco pieniędzy podczas jej regularnego użytkowania, a sama inwestycja szybko się zwróci. Czy wiesz jednak, jakie jest działanie pompy ciepła oraz jak sprawdzić, czy ta technologia jest odpowiednia także dla Ciebie?

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to jedno z tych rozwiązań, które jest stale udoskonalane, ale niewątpliwie jego popularność sprawiła, że wielu konsumentów interesuje się możliwością zainstalowania go również w swoim domu bądź w firmie. Wiele mówi się o tym, że to jeden ze sposobów pozyskiwania ciepła, który jest przyjazdy środowisku. Wykorzystywana jest w końcu energia pobierana z otoczenia.

Działanie pompy ciepła można porównać do odwrotności procesów, jakie skojarzyć możemy między innymi z lodówką. Warto też podkreślić, że mamy do czynienia z urządzeniem, które nie tylko ogrzeje nasz budynek, ale zapewni nam również dostęp do ciepłej wody i to o każdej porze roku.

Samsung pompa ciepła – rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy

Pompy ciepła stosuje się nie tylko w przypadku ogrzewania domów jednorodzinnych. Coraz częściej tego rodzaju rozwiązania obecne są także w firmach, w których to zwraca się uwagę na sposoby lepszego pozyskiwania ciepła, ale przede wszystkim opłacalnego dla prosperowania biznesu. Czy znasz już Samsung EHS?

Samsung pompa ciepła AE090RNYDEG/EU to urządzenie, które oferuje przede wszystkim jego łatwe serwisowanie. To, co w szczególności wyróżnia ten produkt, to oczywiście oszczędność energii. W końcu właśnie dlatego pompy ciepła są tak chętnie wybieranym rozwiązaniem. Mamy tutaj najwyższą klasę efektywności energetycznej, czyli SCOP A+++. Dzięki temu koszty ogrzewania nie będą spędzały Ci snu z powiek. Urządzenie zachowuje doskonałą wydajność, ponieważ korzysta z czynnika chłodniczego R32, a ten natomiast posiada wysokie deklarowane obciążenie grzewcze (kW).

Poznaj Samsung EHS Split R32 AE090RNYDEG/EU

Pompa ciepła Samsung EHS Split R32 pozwala na jej sterowanie przy pomocy smartfona. W ten sposób kontrolujesz sprzęt nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. W dowolnym momencie możesz zarówno włączać, jak i wyłączać system. Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji SmartThings. Nie można nie wspomnieć również o samym panelu dotykowym. Samodzielnie planuj godziny włączenia i wyłączenia oraz monitoruj zużycie energii.

Sprzęt EHS Split R32 pomoże Ci zredukować zużycie energii. Przykładem doskonałego rozwiązania jest tutaj funkcja kontroli dwustrefowej 2-Zone Control. Jak działa? Z jej pomocą dostosujesz temperaturę w dwóch oddzielnych strefach. Zwróć też uwagę na funkcję obsługi energii fotowoltaicznej. Nie zabrakło także funkcji Smart Grid Ready, która wspomaga korzystanie z ekonomicznych oraz zrównoważonych opcji zasilania.

 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Kategorie: Dom Technologia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *