Aranżując swój własny dom, a więc również i kuchnię, ma się możliwość doboru wszystkich jego elementów w taki sposób aby nie tylko jak najlepiej pasowały do siebie na wzajem ale również, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Są jednak takie elementy, przy których wyborze trzeba zastanowić się nieco dłużej – jednym z takich elementów wyposażenia wnętrz są płyty gazowe. W końcu na rynku można spotkać naprawdę sporo różnych rodzajów płyty grzewczej. Czym różnią się płyty gazowe i płyty indukcyjne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze płyty gazowej do własnego mieszkania? Czy warto decydować się na małą płytę gazową? I jaki model będzie najodpowiedniejszy w twoim przypadku?

Mała płyta gazowa – gdzie się sprawdzi?

Gdzie sprawdzi się kuchenka gazowa z małą płytą wyglądającą łudząco podobnie do tej indukcyjnej? Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą oszczędzać gaz i nie chcą go zużywać zbyt dużo każdego dnia. Oprócz tego, tego rodzaju ceramiczne płyty gazowe sprawdzą się również w tych domach, w których nie gotuje się zbyt dużo – a raczej robi się to sporadycznie. Taka płyta ceramiczna, która nie jest zbyt duża sprawdzi się również w pomieszczeniach, w których nie ma za dużo miejsca. Jeżeli masz małą kuchnię, to nie warto zastawiać sobie połowy blatu płytą. Mała płyta gazowa może mieć tyle samo zalet, co duża. Szczególnie jeżeli jest dobrze wykonana a jej obsługa jest intuicyjna.

Czy warto kupić małą płytę gazową?

Czy warto kupować małą płytę gazową? Wszystko zależy od tego, czym będzie się dana płyta gazowa charakteryzować. Czy będzie dobrze wykonana z solidnych materiałów? Może stal nierdzewna lub szkło ceramiczne? Kolejną kwestią jest to, jak dużo będziesz gotować na danej płycie grzewczej i jak złożone są potrawy, które będziesz na niej robić? Czy wystarczą ci zaledwie dwa „palniki”? A może będzie to dla ciebie zbyt mało? Oprócz tego, czy na danej płycie gazowej jest darmowe pole odkładcze, na którym można odkładać potrawy i które nagrzewa się nie wykorzystując przy tym gazu? Takie miejsce jest doskonałym sposobem na to, jak podgrzewać potrawy lub nie pozwalać im się wychładzać bez potrzeby wykorzystywania gazu.

Ponadto, ogromną zaletą małej płyty gazowej jest niezaprzeczalnie to, że jest ona tańsza od większych modeli. Jeżeli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, ale chcesz mieć płytę gazową w swojej kuchni, to mniejsza opcja z pewnością będzie warta uwagi.

Jaka mała płyta gazowa jest warta uwagi?

Jakie małe płyty gazowe do zabudowy sprawdzą się najlepiej? Jakie modele będą dobrze funkcjonować w każdym domu? Z jakiej płyty naprawdę będziesz zadowolony? Mała płyta gazowa Solgaz GPC 2+1 może okazać się naprawdę świetnym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ ma dwa pola gazowe, na których można swobodnie gotować potrawy i dodatkowo posiada jedno „pole darmowe”, które nagrzewa się bez pobierania gazu i dzięki któremu potrawy mogą pozostać ciepłe na dłużej. Nie można także zapomnieć o funkcjach dodatkowych – blokadzie rodzicielskiej, regulacji mocy od 1 do 9, timerze czy wskaźniku nagrzania szczątkowego. Nawet jeżeli w twoim domu są dzieci, to nie zrobią sobie one krzywdy tą płytą w żaden sposób. Dodatkowo płyta gazowa jest objęta 24 miesiącami gwarancji door to door. Jeżeli więc coś by się z nią działo, zawsze można skorzystać z gwarancji i ją naprawić. Nie będziesz musiał kupować nowej płyty czy wydawać dużą ilość pieniędzy na naprawę.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *