Antresola jest ciekawym urozmaiceniem wysokich wnętrz. Pozwala ona na zagospodarowanie przestrzeni w funkcjonalny sposób. Wysoka, na wpół odkryta platforma tworzy jednak ryzyko wypadnięcia. Jak zabezpieczyć antresolę siatką?

Czym jest siatka na antresolę?

Siatka na antresolę ma za zadanie zabezpieczyć użytkowników budynku przed upadkiem z dużych wysokości, często wynoszących nawet kilka metrów. Tworzy się ją z surowców sztucznych. Zastosowanie cienkich linek sprawia, że siatka jest praktycznie niewidoczna, dlatego nie wpływa negatywnie na estetykę wyposażenia danego pomieszczenia.

Kiedy sprawdzą się siatki na antresolę?

Zabezpieczenie antresoli jest niezbędne przede wszystkim w sytuacji, gdy mieści się ona na dużej wysokości. Często taka platforma jest wykończona barierkami, pomiędzy którymi znajduje się wolna przestrzeń. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla dzieci i małych zwierząt domowych. Warto więc zapobiegać wypadkom i w takich miejscach zamontować specjalne siatki na antresolę. Przydadzą się one nawet wtedy, gdy balustrady nie są ażurowe, ale mają niewielką wysokość.

Niektóre osoby decydują się na montowanie siatek zabezpieczających na balustrady także w sytuacji, gdy z danego budynku korzystają osoby dorosłe z niepełnosprawnościami. Elementy ochronne tego typu pojawiają się więc nie tylko w obiektach mieszkalnych, lecz także użyteczności publicznej.

antresola w nowoczesnym budynku

Z czego tworzy się siatki na antresolę?

Siatka zabezpieczająca na antresolę powstaje z polietylenu lub polipropylenu. Pierwszy materiał jest bardziej wytrzymały, dlatego sprawdzi się m.in. w domach, w których mieszkają dzieci czy koty. Polipropylen pozwala natomiast na uzyskanie lekkich i miękkich siatek. Są one mniej odporne na działanie wilgoci, ale zastosowane wewnątrz budynku z powodzeniem zachowają swój odpowiedni stan na lata.

Siatki na antresolę mogą być wykonane z polipropylenu, ponieważ nie są one narażone na działanie czynników atmosferycznych, jak ma to miejsce np. w przypadku modeli zabezpieczających zewnętrzne schody. Każdorazowo warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który doradzi, jaki materiał i rozmiar siatki sprawdzą się najlepiej w danym przypadku – mówi pracownik firmy Symar oferującej siatki na wymiar o wielu zastosowaniach.

Jak montuje się siatki na antresolę?

Siatkę zabezpieczającą na antresolę trzeba odpowiednio zamocować, by możliwe było zachowanie bezpieczeństwa nawet pod działaniem dużego nacisku. Takie produkty przygotowuje się na wymiar, dlatego przed zakupieniem odpowiedniego produktu konieczne jest przeprowadzenie dokładnych pomiarów na miejscu. Następnie możliwe jest wykończenie gotowej siatki tak, by możliwe było jej bezpieczne zamocowanie na elementach montażowych, przyczepionych do barierek czy ścian. Za każdym razem kształt, wielkość i wykończenie takich produktów jest dobierane do indywidualnego projektu antresoli.

Siatki na antresolę na lata

Odpowiednio dobrana siatka na antresolę pełni swoją funkcję przez długie lata. Takie produkty są obecnie dostępne w bardzo estetycznych, minimalistycznych wersjach. Jeśli zostaną odpowiednio zamontowane, prawdopodobnie nie będą widoczne z dołu. Nie są więc przeszkodą nawet w bardzo stylowych wnętrzach.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *