Na odpoczynek w pięknej, modnej aranżacji jest czas zawsze, jednak to wraz z nadejściem chłodniejszych pór roku chętniej spoglądamy na komfortowe sofy i narożniki. Wieczór spędzony z książką lub na oglądaniu ulubionego serialu może być bowiem jeszcze bardziej odprężający, jeśli postawimy na odpowiednie meble. Czasem jednak obiecany komfort niekoniecznie szedł w parze z modnym designem. Kompromis? Niekoniecznie. Wystarczy się nieco rozejrzeć w ofertach dobrych producentów. My znaleźliśmy meble wypoczynkowe, które zachwycają wzornictwem, a przy tym oferują wygodę odpoczywania, o jakiej marzymy.

Cechy mebli wypoczynkowych

Modny design to podstawa, jeśli chcemy stworzyć niebanalną, efektowną aranżację wnętrza. W przypadku narożników, czy innych mebli wypoczynkowych, wzornictwo oznacza dzisiaj m.in. prostotę formy i minimalizm, przełamane np. eleganckimi pikowaniami, czy oryginalnymi detalami, chociażby w formie nóżek. Kolorystyka pozostaje tutaj dowolna – możemy wybrać ją zgodnie z własnymi preferencjami – choć niezmiennie „na topie” pozostają odcienie szarości, barwy pastelowe, czy nawiązujące do estetyki zimnej, surowej Skandynawii. Na przeciwnym biegunie mamy ciepłe brązy, kremy i beże – wciąż modne i cieszące się sporym zainteresowaniem, dlatego z pewnością w kwestii koloru każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednak pełnia satysfakcji to połączenie pięknego designu i komfortu użytkowania mebli. I takie właśnie oferuje narożnik MP-IN20041 z kolekcji https://www.polipol-international.pl/pl/inscene.html. Pierwsze skrzypce grają tutaj regulowane oparcia oraz ergonomiczne zagłówki. W połączeniu z możliwością regulacji głębokości siedzenia mebel stanowi solidne wsparcie dla naszego kręgosłupa. Niezależnie od tego, czy odpoczywamy siedząc, czy leżąc, zawsze otrzymujemy pełnię komfortu.

O krok dalej idzie tutaj narożnik MP-IN17004 wyposażony dodatkowo w ręcznie regulowane podłokietniki oraz możliwość dostosowywania wysokości siedzenia do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Modny design bez rezygnacji z funkcjonalności

Okazuje się, że piękne wzornictwo nie wyklucza funkcjonalności. W przypadku mebli wypoczynkowych bardzo często zależy nam na dodatkowej przestrzeni do przechowywania (chociażby pościeli), na funkcji spania, czy też modułowej konstrukcji dostarczającej swobody aranżacyjnej. Nie chcemy jednocześnie rezygnować z modnej estetyki. I nie musimy. Piękne meble bywają bowiem bardzo praktyczne, a przy tym intuicyjne i łatwe w obsłudze (z otwieraniem i zamykaniem pojemników na pościel, czy też z rozkładaniem narożnika poradzi sobie nawet drobna osoba).

Jeśli mamy tylko takie możliwości w zakresie metrażu i nasz salon bez problemu pomieści narożnik o większych rozmiarach, warto postawić na meble oferujące dużo przestrzeni do odpoczywania. W takim przypadku zyskujemy nie tylko na komforcie. To z reguły także więcej miejsca na przechowywanie (poduszek, pościeli, czy koców). Poza tym elegancki, efektownie prezentujący się mebel usytuowany w centralnej części salonu będzie jego wizytówką i oryginalną ozdobą. W zasadzie nie potrzebujemy tutaj nic więcej.

Inteligentne udogodnienia dla użytkowników

Mniej przestrzeni w salonie nie musi wcale oznaczać, że musimy zrezygnować z komfortu, czy z praktycznych rozwiązań. Wspomniany na początku narożnik wyróżnia się nieco mniejszymi rozmiarami, jednak jego konstrukcja pozwala zachować naprawdę wysoką funkcjonalność i wygodę użytkowania. W przypadku mebli coraz częściej mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami typu smart. Kompaktowe gabaryty bywają dzięki temu praktyczne, a przy tym robią wrażenie zarówno na domownikach, jak i na gościach.

Kategorie: Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *