Kuchnia powinna być pomieszczeniem komfortowym, bezpiecznym, a także dopasowanym do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Dotyczy to zarówno kwestii wyposażenia, jak także sposobu zagospodarowania przestrzeni. Dlatego decyzja o aranżacji kuchni powinny być warunkowania stylem życia, a także oczekiwaniami wobec tego pomieszczenia.

Jaki model kuchni wybrać – otwarta czy zamknięta?

Projektując kuchnie prestiż należy uwzględnić własne predyspozycje kulinarne, ilość czasu spędzonego na gotowaniu, a także dostępny w mieszkaniu metraż. Zupełnie inne możliwości zapewnia duże mieszkanie, zaś inne małe mieszkanie w blokach. Jednak ograniczona przestrzeń nie musi być dużym mankamentem, jeżeli zastosuje się odpowiednie techniki aranżacyjne. Osoby, które mało czasu spędzają w kuchni oraz stosunkowo niewiele gotują zazwyczaj wybierają kuchnię otwartą. W takiej sytuacji główny akcent aranżacyjny przeniesiony jest na większy salon. Nowoczesna kuchnia otwarta powinna posiadać określone podsfery, a przede wszystkim tak zwany trójkąt roboczy, którego wierzchołki oparte są o kuchenkę, lodówkę oraz była. Co więcej w czasie aranżacji należy pamiętać, aby stworzony trójkąt posiadał boki, których suma nie powinna być krótsza aniżeli 3 m. Umożliwi to swobodne oraz wygodne poruszanie się po wnętrzu w czasie gotowania. Istotne jest także, aby boki trójkąta nie były blokowane przez drzwi, a także aby nie przebiegały tam główne ciągi komunikacyjne (sprawdź aranżacje na stronie https://www.meble-halupczok.pl/produkty/ksztalt/kuchnia-otwarta/). Dzięki czemu w czasie gotowania uzyska się spokój oraz wysoki komfort pracy. Bardzo ważne jest też przemyślane usytuowanie mebli, w które wyposażone muszą być nowoczesne kuchnie. Prestiż w przestrzeni zapewni także odpowiedni dobór dodatków i akcesoriów kuchennych.

Porządek w niewielkiej przestrzeni kuchennej

Nawet kuchnia mała może być bardzo funkcjonalna. Należy wówczas zadbać o to, aby najbardziej potrzebne elementy i sprzęty znajdowały się w skupieniu. Dzięki czemu w trakcie przygotowywania posiłków nie trzeba będzie szukać ich po całej kuchni (więcej na stronie https://www.meble-halupczok.pl/produkty/ksztalt/kuchnia-mala/). Dlatego warto zastosować w meblach dodatkowe szuflady, szafki, przegrody. Dzięki temu zmieści się tam zastawa stołowa, szklaneczki, garnki, obieraczki, kubki, a także drobny sprzęt AGD. Dlatego idealnie sprawdzają się meble kuchenne na wymiar. Wówczas cała dostępna przestrzeń zostaje idealnie zagospodarowana. Tworzy się także ergonomiczna przestrzeń, która jest wygodnym rozwiązaniem. Profesjonalna aranżacja kuchni jest szczególnie ważna w przypadku osób, które dużo czasu spędzają na gotowaniu dla całej rodziny.

Kategorie: Wnętrza Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *