Naukowcy biją na alarm. Siedzenie to nowe palenie! Długie godziny spędzane w fotelu mają niekorzystny wpływ na nasz wygląd, samopoczucie oraz przede wszystkim zdrowie. Niestety, osoby wykonujące prace biurowe nie za bardzo mogą pozwolić sobie na to, żeby skrócić liczbę godzin spędzanych przed komputerem. Oczywiście w trakcie pracy warto robić sobie przerwy, żeby rozprostować kości i dbać o aktywność fizyczną. Ale czy możemy zrobić coś jeszcze dla naszego kręgosłupa? Oczywiście!

Rozwiązanie jest całkiem proste. Możemy zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy, który będzie prawdziwym wsparciem i podporą dla naszych pleców. I nie tylko!

Bóle pleców, ale też karku, ramion, a nawet nóg czy głowy to częste dolegliwości, na które skarżą się osoby pracujące za biurkiem. Dlatego w ofercie https://siadam.pl/16-krzesla-biurowe przygotowaliśmy dla naszych klientów wyjątkowe fotele biurowe, które idealnie dopasowują się do potrzeb użytkownika.

Meble biurowe- najważniejsze cechy

Przede wszystkim, wybierajmy modele o regulowanej wysokości. To najprostszy sposób na zapewnienie sobie prawidłowej postawy ciała. Podczas siedzenia nasze uda powinny znajdować się równolegle do podłogi, tak żeby łydki i kolana tworzyły kąt prosty.

Jednak wysokość fotela to nie jedyna rzecz, którą możemy dostosować do naszych potrzeb. Nowoczesne fotele mają także regulowane oparcie, często dodatkowo ukształtowane w taki sposób, by wspierało także odcinek lędźwiowy. Jeśli dużo siedzimy w ciągu dnia, taki model fotela będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto też poświęcić sporo uwagi siedzisku krzesła. Musi być odpowiednio szerokie i głębokie, tak żeby dać odpowiednie podparcie pośladkom, a tym samym całemu kręgosłupowi.

Kolejnym często pomijanym elementem fotela są podłokietniki. Nie warto z nich rezygnować! Oparcie dla łokci pozwoli zmniejszyć napięcie w szyi oraz ramionach. Co więcej, podłokietniki również mogą być regulowane.

Na koniec – obicie fotela. Wybierajmy modele obite tkaninami wysokiej jakości, które zapewniają odpowiednią wentylację i pozwalają skórze oddychać. Możemy też zainwestować w dodatki, takie jak podnóżek lub specjalna poduszka.

Jakie rodzaje foteli będą pasowały do każdego wnętrza?

Wracając jeszcze na moment do obicia, wybór odpowiedniego koloru fotela często jest sporym dylematem. A gdyby tak nieco przełamać monotonię i zdecydować się na białe fotele biurowe?

Białe fotele biurowe mają liczne zalety – przede wszystkim, są bardzo uniwersalne. Kolor biały pasuje do praktycznie każdego wnętrza, jest miły dla oczu oraz dodatkowo rozjaśnia otoczenie. Poza tym, wbrew pozorom, białe fotele biurowe są łatwe w czyszczeniu! Nie musimy martwić się o to, że odbarwimy obicie. Co więcej, takie fotele nigdy nie wyjdą z mody i doskonale wpisują się w minimalistyczne trendy.

Kategorie: Meble