Łazienka jest paradoksalnie jednym z najtrudniejszych wyzwań aranżacyjnych, przed którymi możemy stanąć. Nie dość, że musi cechować się wysoką funkcjonalnością, jakością i precyzją wykonania, to dodatkowo powinna mieć także (przynajmmniej) elementy designerskiego wnętrza. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się spieki kwarcowe. Co warto o nich wiedzieć? Przyjrzyjmy się tym ciekawym produktom z bliska.

Spieki kwarcowe i ich krótka charakterystyka

Płytki do łazienki to jeden z kluczowych elementów podczas wykonywania aranżacji. Bardzo modną, trwałą i designerską alternatywą dla klasycznych modeli płytek są spieki kwarcowe. Jest to materiał półkamienny. Proces produkcji polega na wykorzystaniu drobno zmielonej mączki kamiennej, która łączona jest z żywicą. Mączka kamienna powstaje zaś z granitu, marmuru oraz kwarcytu. Zamienną nazwą dla spieku kwarcowego jest gres.

Spiek kwarcowy cechuje się niezwykłą trwałością, odpornością na różnego rodzaju odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne czy odpryski. Co więcej, gres jest odporny także na szkodliwe warunki, takie jak np. wysoka wilgotność. Jedna z najważniejszych zalet spieku kwarcowego to duży format przy jednoczesnej małej wadze. Gres jest bardzo łatwy w montażu, umożliwiając precyzyjną pracę. Duży format sprawia także, że nie będziemy mieć na ścianach, podłodze czy suficie naszych łazienek wielu nieestetycznych łączeń. Nic więc dziwnego, że doskonałym wyborem dla każdej łazienki jest właśnie spiek kwarcowy. Cena tego produktu jest również niezwykle korzystna – w zestawieniu z jego jakością, wręcz zachęca do zakupu.

W jakich wnętrzach najlepiej wykorzystywać spieki kwarcowe?

Spiek kwarcowy to wybór, który przeznaczony jest dla osób, pragnących wybrać dla swoich aranżacji wnętrz elementy, cechujące się ponadprzeciętnym designem oraz wysoką jakością wykonania. Szeroka różnorodność wyboru modeli spieków kwarcowych sprawia, że będziemy mogli odnaleźć dla siebie takie, które pasują do różnorodnych stylów architektonicznych. Modele gładkie, w odcieniach beżu i bieli, będą doskonałym wyborem dla łazienek wykonanych w stylu klasycznym czy retro. Jeśli szukamy modeli do wnętrz w stylu industrialnym, loftowym, wówczas nasz wybór powinien paść na spiek kwarcowy w odcieniach szarości. Spiek doskonale potrafi naśladować swoim wyglądem modny ostatnimi czasy beton, przez co idealnie wpisze się także w najbardziej nowoczesny wystrój.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że spiek kwarcowy występuję w różnych grubościach: 3–12 mm, a wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego z użytkowników. Więcej właściwości i cennych informacji możemy znaleźć w tym interesującym artykule: https://klink.pl/blog/wlasciwosci-spiekow-kwarcowych.html.

W dzisiejszych czasach, by aranżację można było zaliczyć do udanych, należy stawiać na sprawdzone rozwiązania, które niosą za sobą trwałe efekty, wpisujące się w trendy architektoniczne przez długi czas. Postaw na spiek kwarcowy, który zdecydowanie zalicza się do takiej grupy, i ciesz się z uzyskanych efektów.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *