Grzejnik nigdy nie jest najlepszą rzeczą w pomieszczeniu, bez względu na to, jak się na niego patrzy, a ponieważ ogrzewanie podłogowe nie zawsze jest opcją, którą zazwyczaj pozostajemy przy tym, co mamy. Ale nie musi tak być. Po co się dostosowywać do patrzenia na brzydki grzejnik, skoro jest dużo tanich osłon, które mogą to wszystko zmienić. Nie tylko to, ale również zawsze istnieje możliwość wykonania osłony kaloryfera DIY, która może okazać się całkiem fajnym i ciekawym projektem. Jeśli jesteś ciekawy, mamy kilka fajnych pomysłów, którymi chcielibyśmy się dziś z Tobą podzielić.

Nie wszystkie grzejniki wyglądają źle, ale niewiele z nich jest rzeczywiście estetycznie przyjemnych, więc osłona jest dobrym sposobem na zmianę wystroju i zrobienie czegoś fajnego, co inni mogą wziąć pod uwagę. W tym samym czasie, osłona grzejnika może być również użyteczna. Na przykład, można ją wykorzystać jako małą półkę, na której można zachować kilka dekoracji, kilka roślin doniczkowych lub, jeśli grzejnik znajduje się poniżej okna, kot może cieszyć się wspinając się na nią co jakiś czas.

Osłona grzejnika nie powinna blokować ciepła, w przeciwnym razie wyrządza więcej szkody niż pożytku. Nie powinna zbytnio przylegać do kaloryfera, więc upewnij się, że zostawisz trochę miejsca z każdej strony, aby zapewnić dobry przepływ powietrza. Jeśli chodzi o wzornictwo, to wyłącznie od Ciebie zależy, czy wybierzesz coś, co odpowiada Twoim potrzebom, a także całemu wystrojem i stylem Twojego domu. Osłona kaloryfera ma wiele zalet, więcej na ten temat: https://domnanowo.pl/dom-mieszkanie/remont/oslona-na-kaloryfery.

Osłona nie musi koniecznie odpowiadać proporcjom grzejnika. W rzeczywistości fajnym pomysłem może być rozciągnięcie jej wzdłuż całej ściany lub przynajmniej znaczne zwiększenie jej szerokości w stosunku do grzejnika. W ten sposób całkowicie zamaskuje kaloryfer i będzie wyglądał jak samodzielny element z własną funkcją.

Pod wieloma względami pokrywa grzejnika jest podobna do konsoli i jest to konstrukcja, która doskonale to odzwierciedla. Grzejnik jest nadal widoczny, więc celem nie jest jego ukrycie, ale maksymalne wykorzystanie tej małej przestrzeni, jaką zajmuje, poprzez dodanie większej funkcjonalności do stołu, dosłownie.

jak osłonić kaloryfer

Innym fajnym pomysłem jest zbudowanie osłony grzejnika, która pozwoli Ci stworzyć okienny kącik. Jeśli planujesz używać go jako siedzenia okiennego, upewnij się, że jest mocny i wytrzymały. Alternatywnie można po prostu wybrać przedłużenie parapetu, aby przejść nad kaloryfer, z dopasowanymi wspornikami przymocowanymi do podłogi.

Wiedząc, jak niezwykle uniwersalne są palety drewniane, nie dziwi fakt, że jedna z nich jest przekształcana w osłonę kaloryfera. Jest to bardzo prosty i ekonomiczny sposób na uczynienie grzejnika bardziej estetycznym i jednocześnie bardziej praktycznym. Oczywiście, nie jest to wygląd dla każdego lub dla każdego typu pomieszczenia.

Umieszczenie osłony na kaloryferze może być decyzją opartą przede wszystkim na dodaniu większej funkcjonalności do przestrzeni i pełnym wykorzystaniu małej powierzchni poprzez wykorzystanie osłony jako dodatkowej półki, stołu konsolowego lub powierzchni magazynowej. Ładnym plusem jest fakt, że dzięki niemu grzejnik będzie również ładniej wyglądał.

Budowa osłony kaloryfera może być bardzo tanim i prostym projektem, zwłaszcza jeśli można użyć resztek materiałów z poprzednich projektów. Sprawdź na przykład osłonę kaloryfera, która została wykonana z odzyskanego drewna kominkowego, okładziny drewnianej i odciętych elementów.

Jeśli twoim głównym celem nie jest ukrycie kaloryfera, ale jego dobre wykorzystanie, nie ma sensu go całkowicie ukrywać. Możesz po prostu dodać półkę nad grzejnikiem. Jest to podejście, które może działać w miejscach takich jak przedpokój lub korytarz. Jeśli planujesz budowę czegoś podobnego, poszukaj sposobów na dostosowanie pokrywy półki tak, aby najlepiej pasowała do Twojego grzejnika, potrzeb w zakresie przechowywania i preferencji projektowych.

 

 

 

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *