Strefa mokra w kuchni i łazience, często spędza nam przysłowiowy sen z powiek. Niestety aranżacja właśnie tych stref w obu pomieszczeniach nie jest łatwa, a zwykle pozostaje również obarczona wieloma wpadkami. Jeśli dobrze nie przemyślisz tego, jak zaaranżować to miejsce w swojej kuchni to możesz mieć spore problemy w przyszłości w kwestii utrzymania tego miejsca w czystości. Sprawdź, jak zaaranżować strefę mokrą w kuchni i gotować wygodnie.

Aranżacja strefy mokrej w kuchni – te zasady po prostu musisz znać!

Nieważne, jakimi zasadami wnętrzarskimi się kierujesz i co jest dla Ciebie najważniejsze. W kuchni z pewnością zależy Ci na utrzymaniu porządku i ładu, który umożliwi Ci przeprowadzanie gotowania w sposób, który Cię usatysfakcjonuje.

Jeśli nie masz pomysłu lub brakuje Ci wystarczającej wiedzy na to, jak zaaranżować strefę mokrą w kuchni to mamy dla Ciebie dobrą informację. Już za chwilę przekażemy Ci garść najważniejszych informacji. Co musisz wiedzieć na początek?

Strefa mokra musi być odpowiednio zabezpieczona. Wybór odpowiedniego zlewozmywaka to jedno, a jego montaż na solidnej podstawie, to drugie. Pamiętaj o tym, by zlewozmywak był osadzony na silikonowej osłonie, która nie przecieka, a bezpośrednio pod nim było tak zaaranżowane miejsce, że wszystkie czynności możesz przeprowadzić wygodnie. Jak wybrać dobry zlewozmywak do kuchni? Świetne propozycje znajdziesz tutaj: https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/jednokomorowe/

Te triki dotyczące aranżacji strefy mokrej po prostu musisz znać!

Jeśli nie wiesz co zrobić, by Twoja kuchnia była praktyczna, a strefa mokra wolna od wpadek to przemyśl również dobór armatury. Kran powinien być osadzony na tyle wysoko, by wykonywanie wszystkich czynności myjących nie było niczym ograniczone. Ponadto, jeśli strefa ta znajduje się z bliskim sąsiedztwie parapetu to nie powinno też być możliwości rozchlapywania wody dookoła zlewu. Nie ma nic gorszego, niż konieczność przecierania wszystkiego po kolei.

Już wiesz, jak zaaranżować strefę mokrą w kuchni? A może zastanawiasz się, co się faktycznie sprawdzi? Dzięki temu artykułowi z pewnością unikniesz bolączek podczas aranżacji kuchni.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *