Inteligentny dom już nie jest doskonałą wizją z filmów science fiction. Na rynku dostępne są całe linie narzędzi AGD zaopatrzonych w innowacyjne techniki. Dzięki nim bez kłopotu można zarządzać pralką, lodówką, piecem lub płytą grzejną z poziomu smartfona z każdego miejsca oraz w każdym czasie. Stały monitoring stanu technicznego narzędzia, dostęp do statystyk i możliwość zarządzania głosowego to korzyści wynikające z używania sprzętów z innowacyjną techniką.

Dobierz inteligentne urządzenia

Innowacyjne sprzęty pomagają w normalnych obowiązkach, natomiast chociażby mogą myśleć za ciebie. Takim przykładem jest płyta indukcyjna z czujnikiem gotowania, dzięki któremu potrawa nigdy się nie przypali, natomiast woda nie wykipi. Z kolei termosonda w piecu sama będzie wiedziała, kiedy mięso jest doskonale upieczone oraz wyłączy urządzenie za ciebie. Poza tymże, na rynku odnajdziemy piekarniki, jakie mają chociażby 30 programów komputerowych.

Inteligentna lodówka sterowana smartfonem

Lodówka to najistotniejsze narzędzie kuchenne, jakie jeszcze do niedawna służyło tylko do gromadzenia żywności. Dostępne techniki powodują, iż wytwórcy lodówek wyposażają je w nowinki technologiczne, mające ułatwiać nam życie. Inteligentne lodówki z opcją zarządzania za pomocą smartfonu są dostępne w ofercie wielu ogromnych producentów AGD. Mniej uciążliwe typy zapewniają tylko zdalną zmianę temperatury schładzania.

Piekarniki oraz coś więcej

Piekarniki z termoobiegiem, kilkunastoma programami, możliwością pieczenia na paru poziomach lub z wysoką temperaturą, dzięki której upieczemy chrupiąca pizzę, to już prawie standard. Niedawno dużo mówi się o paleniu z wykorzystaniem pary wodnej, zatem jeszcze więcej piekarników ma ową funkcję. Z pozoru wyglądają jak tradycyjny piekarnik, choć tak rozwinięte możliwości są proponowane jedynie jako typy do zabudowy. Piekarniki mogą mieć również funkcje kuchenki mikrofalowej. Takie rozwiązanie idealnie zdaje egzamin w kuchniach, gdzie nie ma wiele miejsca na agd. Co więcej: funkcje piekarnika, mikrofali oraz gotowania na parze możemy swobodnie ze sobą łączyć. Gdy przykładowo pragniemy wypiec chleb z chrupiącą skórką, ale wilgotny w środku, powiązanie funkcji pieczenia z funkcją gotowania na parze może nam to zapewnić. Na korzyść własnego czasu opowiada się z kolei różnorodność funkcji komputerowych (jest ich przeszło osiemdziesiąt). Mogą one zrobić część pracy za nas: starczy podać wagę i typ potrawy, natomiast resztą (m.in. temperaturą i typem ogrzewania) zajmie się sprzęt.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.