Kiedy goście zostają u nas, chcemy, czuli się u nas dobrze, prawda? Oto kilka wskazówek, jak urządzić wygodny pokój gościnny.

Wyposażenie podstawowe

Żadna sypialnia gościnna nie będzie kompletna bez tego, co oczywiste, bez wygodnego łóżka, które pokaże Twoim gościom, że chcesz, aby czuli się komfortowo. Jeśli chcesz mieć pewność co do wielkości łóżka, połóż się w nim spać. Im większe łóżko, tym lepsze. Pamiętasz pewnie sytuacje, w których jako gość spałeś w maleńkim łóżku i męczyłeś się okropnie w nocy? Jeśli masz wolny pokój, wybierz duże łóżko, nawet wielkości królewskiej.

Kolej na nocne stoliki. Są one niezbędnym elementem w każdej gościnnej sypialni, zwłaszcza gdy wiesz, że Twoi goście lubią napić się przy łóżku filiżanki kawy lub herbaty.

Potrzebna jest również komoda, koniecznie z lustrem. Mały taboret, który można schować pod blatem, dopełni całości (wysokie krzesło będzie).

Ostatnią niezbędną rzeczą jest miejsce do przechowywania ubrań. Może to być szafa z zamontowanym relingiem lub prosty reling na kółkach. Szafa wyraźnie oferuje najwięcej pod względem stylu i prywatności, ale może być nieporęcznym meblem, który zajmuje dużo miejsca w pokoju. Drążek na ubrania, choć podstawowy, oferuje większą elastyczność w korzystaniu z przestrzeni, ponieważ można go łatwo zdemontować, gdy nie jest używane. Jest to również tańsza opcja, a więc bezpieczniejsza dla portfela.

Połącz wygląd wszystkich mebli do sypialni z motywem przewodnim. Bez względu na to, jaki jest Twój styl, czy jest to ultranowoczesny, czy też elegancki mebel.

Dodatkowy komfort

Jeśli w Twoim pokoju gościnnym jest wystarczająco dużo miejsca, wybierz małą dwuosobową sofę i poduszki oraz stolik do kawy, które zapewnią najwyższą funkcjonalność i komfort. Te oferują gościom wygodną i swobodną przestrzeń do spędzania czasu w ich własnym towarzystwie. Telewizor zawieszony na uchwycie ściennym zapewni Twoim gościom niezobowiązującą rozrywkę, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Ważna wskazówka: sprawdź, czy pilot do telewizora działa naprawdę dobrze (jak często zatrzymywałeś się w hotelu i byłeś sfrustrowany, że baterie pilota były wyczerpane).

Inne rzeczy, które powinieneś dodać do sypialni gościnnej

Lampka do czytania

Dodaj lampę do czytania na stoliku nocnych, aby Twoi goście mogli czytać przed snem. Użyj żarówki o małej mocy, aby uniknąć nadmiernego rozjaśnienia przestrzeni i zwiększyć komfort.

Różnorodność książek

Dodaj półkę z różnymi książkami, skorzystaj z popularnych wyborów, które możesz znaleźć na typowej półce. Przewodniki turystyczne są zawsze dobrym wyborem.

Czajnik i szklanki

Taca z kawą i herbatą, z kilkoma filiżankami, naprawdę świetnie pasuje do Twojej sypialni gościnnej. Chociaż nie jest to konieczne, pozwala gościom na zrobienie napoju, gdy się obudzą i wstaną. Do tego szczególnego akcentu należy dodać świeże mleko, a nie te saszetki z mleczkiem do kawy.

Kategorie: Wnętrza

1 komentarz

Jak urządzić pokój gościnny?

  1. Najważniejsze jest wygodne łóżko. Ilekroć bym u kogoś spał, to zawsze wstaje niewyspany. Litości, rozkładana sofa to nie łóżko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *