Malowniczy widok nie tylko cieszy oczy, ale poprawia także humor i samopoczucie. Właśnie z tego powodu warto, by w naszym wystroju pojawił się malowniczy plakat. Góry ukazane w promieniach zachodzącego słońca, pokryte mgłami czy zaprezentowane na rycinie retro okażą się być wyjątkową ozdobą przestrzeni. Poprosiliśmy więc eksperta z Redro, by wybrał dla nas najciekawsze wzory. 

Ten sam krajobraz w zależności od pory roku, pory dnia i pogody może się zupełnie inaczej prezentować. Może być posępny, optymistyczny lub romantyczny. Wybierając konkretny górski pejzaż, na przykład skąpany we mgle albo spowity jesiennymi barwami, dopasujemy go w ten sposób do stylu, jaki panuje we wnętrzu. Ta różnorodność przedstawień sprawia właśnie, że bez względu na to, jaki jest nasz dotychczasowy wystrój, uda nam się znaleźć pasujący plakat. Góry wzniosą naszą aranżację na zupełnie nowy poziom! – powiedział nam ekspert z Redro.pl.

Poniżej znajduje się kilka całkowicie różnych propozycji na ozdobienie wnętrza górskimi pejzażami. Jesteśmy pewni, że każdy miłośnik skalnych szczytów znajdzie wariant idealny do swojego mieszkania.

Góry w minimalistycznym wydaniu

Jeśli marzymy o wystroju, który od razu będzie rzucał się w oczy i zapadał w pamięć, mamy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy postawić na ekstrawagancki maksymalizm lub elegancki minimalizm. To bowiem skrajności najlepiej przyciągają uwagę. Ekspert zdecydował się na drugi pomysł, ponieważ jest bardziej uniwersalny i łatwiej go zrealizować w każdym metrażu – i małym, i przestronnym. Zdecydujmy się na to, by w mieszkaniu znalazły się tylko najpotrzebniejsze meble i sprzęty, wybierzmy takie o doskonałej jakości i ponadczasowej formie, i zestawmy je z jednym dekoracyjnym akcentem, który wizualnie ociepli przestrzeń. Jakim? Oto propozycja eksperta:

W tej roli doskonały okaże się plakat z minimalistyczną ilustracją: kulą słońca unoszącą się nad górskimi wzniesieniami. Kompozycja bazująca na pudrowo-różowej palecie kolorów będzie pasować do wystroju urządzonego zarówno w brązach, szarościach, jak i kremach. 

Nastrojowy widok idealny do sypialni

plakat góry we mgle

https://redro.pl/plakaty/tematy/krajobrazy/gory/

 

Miłośnicy gór powiedzą, że skalne szczyty prezentują się dobrze o każdej porze dnia i roku. Ale ekspert wybrał dla nas jedno konkretne przedstawienie, dzięki któremu wprowadzimy nastrojową i romantyczną atmosferę do wnętrza. Będzie to idealny do sypialni plakat. Góry we mgle wprowadzą do wystroju delikatny i nieco magiczny klimat, stając się doskonałym tłem do relaksu i wypoczynku. Zawieśmy takie przedstawienie nad wezgłowiem łóżka, gdzie będzie najlepiej widoczne.

Jeśli obawiamy się, że zamglony krajobraz będzie dla nas zbyt przygnębiający, zdecydujmy się na taki pejzaż, który oświetlony jest promieniami zachodzącego słońca. Wówczas niebo, które rozciąga się nad skalnymi szczytami, pokryte będzie zachwycającą feerią barw – czerwonym, pomarańczowym i złotym kolorem. To świetne rozwiązanie, ponieważ plakat ożywi nieco przestrzeń, ale jednocześnie nie zburzy spokojnej atmosfery, jaka powinna tutaj panować. – wyjaśnił nam specjalista od aranżacji wnętrz.

 

Czarno-biały pejzaż  w starym stylu

plakat góry rycina

https://redro.pl/plakaty/

 

Gdybym miał wymienić jeden najbardziej uniwersalny, ponadczasowy i najlepiej prezentujący się duet, wskazałbym na biel i czerń. To połączenie kolorów, które jest eleganckie i efektowne, potrafi być bardzo wyraziste, ale może być delikatne i romantyczne. Właśnie dlatego moją kolejną propozycją będzie czarno-biały plakat. Wybrałem dwa różne przykłady, by każdy mógł znaleźć wariant idealny do swojego wnętrza. Pierwsza propozycja to artystyczna w wyrazie fotografia o silnych kontrastach światłocieniowych – idealna do industrialnej stylizacji. Druga to z kolei rycina utrzymana w starym stylu, która sprawdzi się nie tylko w wystroju retro, ale i w minimalistycznej przestrzeni. – powiedział nam ekspert.      

Zaletą czarno-białych przedstawień jest to, że pasują zarówno do stonowanych, jak i barwnych wnętrz. Możemy dzięki nim podkreślić monochromatyczny wystrój lub przełamać przestrzeń, która tętni kolorami.

 

Malowane góry, czyli akwarelowy pejzaż

plakat góry akwarela

Przyroda jest źródłem inspiracji dla artystów wszystkich epok, a góry, zwłaszcza w epoce romantyzmu, cieszyły się niezwykłą popularnością i zainteresowaniem. Wspominali o nich poeci i pisarze, a malarze uwieczniali je na płótnach w postaci urokliwych pejzaży. Ekspert z Redro na sam koniec zostawił taką właśnie artystyczną w wyrazie propozycję do ozdobienia mieszkania. Jest to plakat prezentujący akwarelowy malunek. Wodne farby tworzą transparentne przedstawienie, dzięki czemu cała kompozycja jest bardzo lekka i delikatna, bo prześwituje spod niej biała kartka papieru.

Taki plakat sprawdzi się w wielu różnych wnętrzach. Możemy zawiesić go w romantycznej sypialni, w minimalistycznie urządzonym salonie, a także w kameralnym przedpokoju, bo takie przedstawienie nie zdominuje przestrzeni. W tym przypadku ważnym aspektem jest rama, w jakiej znajdzie się plakat, ponieważ musi być równie delikatna. Warto rozważyć drewnianą w jasnym kolorze. – podpowiedział nam ekspert z Redro. 

Wyobraźmy sobie, że z naszej kanapy bądź łóżka będziemy mogli podziwiać górskie szczyty, które tak lubimy. Wystarczy, że wybierzemy plakat z zachwycającym widokiem, zawiesimy go w najbardziej reprezentacyjnym miejscu i w ten sposób nie tylko odmienimy wystrój, ale i podarujemy sobie ścienną ozdobę, która będzie nas dobrze nastrajać.

Kategorie: Wnętrza

1 komentarz

Plakaty z górami – prosty sposób na efektowny krajobraz we wnętrzu

  1. Odrobina przyrody w mieszkaniu. Jak beton wszystko zasłania, to chociaż obrazem można umilić sobie życie, ehhh.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *