Łazienka to miejsce do rewitalizacji i relaksu, jednak z biegiem lat łazienka staje się coraz bardziej brudna. Jak każdy z nas, od czasu do czasu potrzebuje trochę miłości i troski. Możesz pomyśleć, że codziennie ją czyszczę, oczywiście tak, ale bakterie i brud osadzają się na płytkach i fugach, pozostawiając nieestetyczne plamy. Jak więc utrzymać łazienkę w czystości?

4 Sposoby na utrzymanie łazienki w czystości na dłużej.

Kolejną istotną rzeczą do czyszczenia łazienki są płytki. Możesz użyć łagodnego domowego środka czyszczącego, aby to zrobić, ale jeśli płytki są zbyt brudne, to profesjonaliści mogą tylko pomóc. Ta sama technologia parowa, która jest używana do czyszczenia fug, jest również używana do czyszczenia płytek.

Dzięki temu czyszczeniu płytki będą świecić ponownie, a czyszczenie ich we własnym zakresie stanie się w przyszłości łatwiejsze.

Twoje płytki mają dużo kontaktu z powierzchnią, więc zadbaj o nie, aby łazienka wyglądała czysto. Czyszczenie fug i płytek to usługi oferowane wspólnie przez profesjonalistów. Naprawa płytek i wymiana płytek to dwie inne rzeczy, na które trzeba spojrzeć, jak połamane płytki nie tylko wyglądają źle, ale mogą one wpuszczać wodę pod nimi, co prowadzi do poważnych uszkodzeń strukturalnych w domu i będzie kosztować Cię więcej pieniędzy na naprawy.

Oczyścić spoinę.

Fugowanie pomiędzy płytkami w łazience pochłania brud i wilgoć z powietrza. Z czasem ciepłe i wilgotne warunki w łazience sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów w fudze. Efektem tego jest widoczna czarna powierzchnia pomiędzy płytkami, która może również rozrastać się do płytek. Czyszczenie fug jest niezbędne, ale może być dość trudne do wykonania na własną rękę. Para wodna jest skutecznym sposobem na wydostanie się brudu z porowatej fugi. Zaleca się, abyś zadzwonił do profesjonalnego serwisu do czyszczenia fug i aby Twoja fuga znowu wyglądała na nową, wolną od środków chemicznych i bakterii.

Naprawa zaprawy.

Jeśli w Twojej łazience są połamane płytki, wyszczerbione lub brakujące fugi, woda przedostanie się do obszarów poniżej. Wsiąkanie wody w godzinach nadliczbowych powoduje wiele szkód, których nie można zauważyć, dopóki nie jest za późno. Wczesna interwencja jest lekarstwem, a naprawa zaprawy jest podstawowym, regularnym zadaniem. Luki można samemu wypełnić fugą, ale najlepiej, jeśli pozostawić to profesjonalistom. Porozmawiaj z profesjonalistami, ponieważ zastąpią brakującą i luźną fugę. Pracują również w minimalnym nakładzie czasu i pasują do każdej kolorystyki łazienki.

Regularne sprzątanie.


Regularne sprzątanie jest tym, o czym wielu ludzi ma tendencję do zapominania lub nie robi wystarczająco dużo. Regularne sprzątanie to nie codzienne sprzątanie, musisz robić gruntowne sprzątanie co najmniej raz w tygodniu. Wejdź do łazienki i wytrzyj wszystkie powierzchnie płytek i wykonaj czyszczenie fug pomiędzy płytkami. Jeśli zaplanujesz sprzątanie, wkrótce przyzwyczaisz się do tego. Wybierz dzień i trzymaj się go. Oprócz tego, coroczna wizyta profesjonalistów pomoże Ci utrzymać się na szczycie pracy.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *