Wraz z załamaniem się rynku mieszkaniowego, wielu właścicieli domów nadal zmaga się z trudnościami w odbudowie. Nie ma wątpliwości, że posiadanie domu może być wspaniałym doświadczeniem, ale może być również kosztowne. Jeśli znalazłeś się ofiarą rynku mieszkaniowego lub jeśli przebywasz na mieliźnie, nadszedł czas na renegocjację kredytu hipotecznego, oto kilka pomysłów, które pomogą Ci uzyskać dobrą ofertę na następny kredyt.

Plan z wyprzedzeniem.

Wiele osób uważa, że uzyskanie zgody na kredyt hipoteczny jest amerykańskim marzeniem. Ale jeśli jesteś mądry i dobrze planujesz, można zrobić duży wpływ na przedłużenie kredytu hipotecznego na 3-5 lat po uzyskaniu zatwierdzenia dla początkowej hipoteki. Ponieważ rynek mieszkaniowy jest tak niepewny w dzisiejszych czasach, nie zawsze jest to łatwe. Porozmawiaj z bankierem o umieszczeniu dodatkowych 50-100 dolarów miesięcznie na koncie oszczędnościowym za każdym razem, gdy spłacasz kredyt hipoteczny, aby utworzyć mały fundusz, który możesz wykorzystać do spłacenia kredytu hipotecznego, gdy ponownie otworzy się on do negocjacji. Posiadanie pieniędzy w celu zmniejszenia zasady odnowienia kredytu hipotecznego może często uzyskać lepszą stopę procentową i amortyzację kredytu hipotecznego.

Postaw to za priorytet.

Możesz pomyśleć, że uzyskanie kredytu hipotecznego oznacza, że można go ustawić i zapomnieć, ale jeśli zachowasz spłatę kredytu hipotecznego i odnowienie z głową, będziesz w stanie skorzystać z dobrych stóp procentowych. Myślenie o kredycie hipotecznym nie brzmi jak zabawny sposób spędzania czasu, ale ustaw przypomnienie w kalendarzu około 6 miesięcy przed datą odnowienia i upewnij się, aby sprawdzić stopy procentowe w swoim banku i u konkurencyjnych kredytodawców. Prawie wszystkie umowy hipoteczne stwierdzają, że będziesz musiał uiścić opłaty, jeśli zerwiesz kredyt hipoteczny przed datą jego spłacenia, ale kiedy zaczniesz zbliżać się do daty renegocjacji, wiele banków zniesie opłaty, aby zablokować kredyt hipoteczny na więcej lat. Jest to skuteczna metoda dla właścicieli domów, aby zaoszczędzić pieniądze, zwłaszcza gdy podjąłeś różne stawki do różnych banków.

Zadaj pytania.


Nie zakładaj, że blokowanie kredytu hipotecznego jest proste. Wielu właścicieli domów nie zdawało sobie sprawy, że zmienne stopy procentowe kredytów hipotecznych mogą ulec tak drastycznej zmianie, aż do załamania rynku w 2008 roku. Nie od lat 80-tych XX wieku widzieliśmy tak niestabilne stopy procentowe i wiele osób zbyt dobrze pamięta, jak to doświadczenie było podobne. Przy podpisywaniu umowy na dowolny produkt bankowy ważne jest, aby zadawać pytania, ale szczególnie ważne jest, aby zapytać o zasady i przepisy dotyczące kredytów hipotecznych. Jeśli planujesz założyć plan oszczędnościowy, aby spłacić kredyt hipoteczny szybciej, pamiętaj, aby zapytać o ważne daty i ile możesz zapłacić bez kary. Jeśli nie wiedziałeś, że możesz zapłacić dodatkowe opłaty za spłatę kredytu hipotecznego szybciej niż uzgodniono, możesz negocjować. Jak Twoim zdaniem banki zarabiają pieniądze? Jesteś zamknięty w tej umowie, więc jeśli chcesz, zadawaj pytania.

Niezależnie od tego, czy oszczędzasz na swój pierwszy dom, czy zamierzasz renegocjować dziesiąty kredyt hipoteczny, zawsze jest coś, czego możesz się nauczyć o rynku i o tym, jak możesz znaleźć się w lepszej sytuacji finansowej. Pamiętaj, że możesz się rozejrzeć. Tylko dlatego, że bank z jedną instytucją finansową nie oznacza, że musisz zaciągnąć kredyt hipoteczny na rzecz tej instytucji. Nie jesteś nic winien bankowi – w rzeczywistości powinno być odwrotnie. Twoim jedynym zadaniem jest uzyskanie jak najlepszej oferty. To banki mają za zadanie konkurować o tę transakcję. Odkładanie trochę pieniędzy co miesiąc w ciągu całego życia kredytu hipotecznego, co czyni negocjacje hipoteczne priorytetem i zadawanie właściwych pytań przed i po wynegocjowaniu lub renegocjacji kredytu hipotecznego może mieć znaczenie dla twojej kieszeni. A przy tak wielu ciężko zarobionych pieniądzach wychodzących za drzwi, czy nie byłoby miło wiedzieć, że oszczędzasz trochę pieniędzy na inwestycji na całe życie, jak na dom? Zachowaj te wskazówki w głowie i wdróż je jako sposób, aby pomógł Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie czasowej.

Kategorie: Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *