Kiedy dziedziczymy majątek, stajemy w obliczu wielu trudnych zadań, które mogą złapać wiele osób nieświadomych. Od opodatkowania spadków po zarządzanie zaległymi kredytami hipotecznymi, dziedziczenie nieruchomości może być kłopotliwą sprawą.

Widzieliśmy już wiele wiadomości, które wskazują, że tysiąclecia są ustawione na wzrost dziedziczenia. I choć prawdopodobnie nie nastąpi to, dopóki wielu ludzi nie znajdzie się w późniejszych latach, to jednak nadal rodzi wiele pytań.

Więc oto spojrzenie na niektóre z głównych problemów, które muszą zostać rozwiązane, jeśli znajdziesz się nagle dziedzicząc nieruchomość.

Podejmowanie decyzji o tym, czy zostać czy sprzedać?

Wiele osób, które odziedziczyły dom po rodzicach, wolałoby nie sprzedawać nieruchomości. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ sprzedaż domu rodzinnego jest sprawą złożoną i emocjonalną.

Są jednak tacy, którzy są również chętni do sprzedaży nieruchomości tak szybko, jak to możliwe i z gołym minimum stresu.

Podczas gdy będziesz z tradycyjnym agentem nieruchomości może często prowadzić do nieco wyższej wartości rynkowej, ten przewodnik do sprzedaży odziedziczonych nieruchomości pokazuje, że firma kupująca nieruchomości może zakończyć sprzedaż w ciągu kilku dni, a nie miesięcy.

Gdzie stoi Pan/Pani z podatkiem od spadków?

Niezależnie od tego, czy zostaniesz czy sprzedasz, będziesz miał do czynienia z podatkiem od spadków. Oznacza to, że jeśli wartość nieruchomości w chwili śmierci przekracza 325.000 funtów, wówczas trzeba będzie zapłacić standardową stawkę podatku od spadków w wysokości 40%.

Chociaż istnieją różne sposoby na obejście podatku od spadków, nie jest to coś, co można zrobić po tym wydarzeniu. Więc upewnij się, że sprawdzisz u prawnika, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można szybko poradzić sobie z takimi sprawami jak podatek od spadków, podatek od zysków kapitałowych, a nawet podatek dochodowy.

Sprawdź zaległe kredyty hipoteczne.

Niezależnie od tego, czy nieruchomość jest małym mieszkaniem, czy luksusowym domem, trzeba będzie sprawdzić, czy kredyt hipoteczny został całkowicie spłacony.

Kredyty hipoteczne są czasami objęte polisą ubezpieczenia na życie, która może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Ale jeśli nie ma to zastosowania do nieruchomości dziedziczonych, trzeba będzie uzyskać dotację reprezentacji, która umożliwia radzenie sobie z aktywów w nieruchomości.

To może trwać do 14 tygodni, aby to zakończyć i musisz dowiedzieć się, że dług hipoteczny zostanie spłacony ze sprzedaży nieruchomości. Na szczęście, odsetki hipoteczne i płatności będą czasami zamrożone, aż do momentu, gdy proces ten jest w toku.

Kwestie prawne.


Niezależnie od tego, co zdecydujesz zrobić z nieruchomością, prawdopodobnie będziesz miał do czynienia z kilkoma skomplikowanymi kwestiami prawnymi, które będą wymagać adwokata.

Bądź przygotowany na pewne opłaty prawne, które są niezbędne do odbioru i przetwarzania, a te muszą być wypłacone przed osoby fizyczne, które mogą w pełni otrzymać nieruchomość lub aktywa.

Kategorie: Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *