Każdy, kto sprzedaje swój dom będzie chciał uzyskać jak najlepszą cenę, tak aby nie stracić i może sobie wygodnie pozwolić na nową nieruchomość. Istnieje wiele błędów, które ludzie popełniają przy wprowadzaniu swojego domu na rynek, które często prowadzą do nich otrzymując małe oferty lub rozliczenia za niższą cenę, niż się spodziewali.

Jeśli chcesz wystawić swój dom na sprzedaż w najbliższej przyszłości, to istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby zapewnić sobie jak najlepszą cenę. Czy jest to sześciopokojowy dom wolnostojący lub luksusowy apartament, każdy z następujących kroków będzie miał pozytywny wpływ.

Ustal realistyczną cenę wywoławczą.

Użyj jednego z wielu darmowych narzędzi do wyceny online domu, aby uzyskać dobry obraz tego, ile Twój dom jest wart. To daje dobrą bazę do pracy, choć może być również warto poprosić o kilka wycen od agentów nieruchomości, aby zobaczyć, jaka dokładne padnie kwota.

Z tego wybierz swoją cenę wywoławczą.

Unikaj podejmowania zbyt wysokich, które będą odkładać niektórych nabywców, ale także zbyt niskich, żeby otrzymać najlepszą cenę.

Zwiększyć atrakcyjność swojego domu.

Niezwykle łatwy i oszczędny sposób, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dobrej ceny, jest porządek w domu. Sprzątanie ogrodu i czysty dom, zwłaszcza przed wykonaniem zdjęć do reklamy dla potencjalnych nabywców. Niesprzątany dom jest dużym wyłącznikiem dla wielu kupujących, więc czyszczenie go i tworzenie dużej ilości miejsca jest zalecane przed oglądaniem. Zagracenie i bałagan może być rozproszeniem dla tych, którzy patrzą wokoło.

Zmniejszyć łańcuch.

Podczas sprzedaży nieruchomości można wciągnąć się w długi łańcuch agentów nieruchomości, kupujących, kupujących kredytobiorców hipotecznych i więcej. Jest to nie tylko czasochłonne, ale może również spowodować więcej transakcji, przez które sprzedawca mniej zarobi. Tam, gdzie to możliwe, staraj się unikać złapania w łańcuchy sprzedaży.

Bądź elastyczny.


Zawsze musi być jakiś element elastyczności przy sprzedaży nieruchomości. Czasami może to obejmować wynajem na krótki czas przed sprzedażą lub akceptując kompromis w sprawie ceny. Jeśli nie można znaleźć nabywcy w odpowiedniej cenie, a następnie rozważyć zmianę agentów nieruchomości lub dokonywania ulepszeń domu w celu zwiększenia ceny. Bądź cierpliwy, ponieważ może to zająć trochę czasu, a nie natychmiastowe rozliczanie się za mniejszą cenę.

Kategorie: Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *