Założenie rodziny to ekscytujący czas w życiu każdego człowieka. Tak ekscytujące, jak to brzmi, wychowanie dziecka nie jest łatwe, emocjonalnie, intelektualnie i finansowo. Planowanie rodziny często wymaga od Ciebie rewizji, reorganizacji lub przeglądu swoich finansów. Dlatego też, niezależnie od tego, czy nowy przybysz jest planowany, czy nie, kluczowe znaczenie będzie miało posiadanie planu finansowego.
Przestrzeganie tych czterech wskazówek finansowych pomoże Ci żyć tak, jak chcesz, zapewniając utrzymanie Twojego dziecka teraz i w późniejszym życiu:
Spis treści
Zastanów się nad swoim budżetem i zmianami stylu życia
Z noworodkiem w domu można spodziewać się większych wydatków, szczególnie w pierwszych miesiącach. Tak więc, jak zaczynasz przygotowywać się do tych nieuniknionych wydatków, ocenić, jak wygląda Twój miesięczny budżet dzisiaj. Wykonaj analizę budżetu, która dzieli miesięczne oszczędności, wydatki stałe i zmienne oraz dochody w domu, aby określić obszary, w których można obniżyć koszty i zwiększyć swoje oszczędności.
W zależności od sytuacji osobistej i dochodów, dokonuj zmian w budżecie, aby zaspokoić potrzeby związane z urodzeniem dziecka. W końcu sprowadza się to do dobrego planowania, aby dać Twojemu maluchowi wszystko, czego potrzebuje.
Zapoznaj się z istniejącymi polisami ubezpieczeniowymi
Ubezpieczenie nie jest tematem najradośniejszym, ale z pewnością jednym z najważniejszych.
Jeśli mieszkasz bez osób niesamodzielnych, ubezpieczenie na życie może znaleźć się blisko dna Twoich priorytetów finansowych.
Jednak posiadanie pierwszego dziecka powinno być czynnikiem spustowym do uzyskania ochrony ubezpieczeniowej lub jej zwiększenia, jeśli już ją posiadasz. Oto dlaczego:
Gdybyś jutro nagle zmarł, czy byłoby wystarczające wsparcie finansowe dla Twojego dziecka? Plany ubezpieczeń terminowych płacą ryczałtową kwotę, aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe, gdyby tak się stało.
Zakup ubezpieczenia terminowego na pokrycie twojego wynagrodzenia nie będzie tak trudne, jak myślisz. Uzyskanie planu 30-letniego ubezpieczenia terminowego na 30 lat dla 30-letniego mężczyzny, na przykład, średnio do około 150 złotych miesięcznie, co nie jest zbyt drogie.
Zacznij oszczędzać na edukację swojego dziecka
Twój promień radości będzie rosnąć naprawdę szybko. Pewnego dnia po raz pierwszy trzymasz je w ramionach, a następnie dorastają, gotowi do podjęcia studiów wyższych. Ta myśl jest wystarczająca, aby sprawić, że każdy rodzic poczuje się emocjonująco.
Dlatego zacznij oszczędzać na ich edukację od momentu narodzin Twojego dziecka. W ten sposób można zbudować dobrą bazę, zanim trzeba będzie zapłacić za wyższe czesne. Istnieje wiele planów oszczędnościowych i inwestycyjnych zaprojektowanych specjalnie po to, aby pomóc rodzicom w oszczędzaniu na edukację ich dziecka. Dzięki specjalnemu produktowi edukacyjnemu, takiemu jak plan inwestycyjny dla dzieci, możesz być w lepszej sytuacji w przypadku elastycznego przeznaczania środków na studia, mając tym samym większy spokój ducha.
Zaplanuj swoją emeryturę
Twoja emerytura jest jedną z myśli, na której musisz się skupić przed urodzeniem dziecka. Dlaczego? Ponieważ jest to kuszące, aby skupić się na potrzebach dziecka i zapomnieć o długoterminowych planach i osobistych celach. Nie chcesz przekazywać wszystkich swoich funduszy na dzieci, a następnie zostawiać je w sytuacji, w której muszą one wspierać Cię w Twoich złotych latach. Często błędnym posunięciem jest skupianie finansów wokół dzieci kosztem własnych oszczędności emerytalnych.
Najlepszym sposobem opieki nad dziećmi jest dbanie o siebie, ponieważ liczą one na to, że będą z Tobą przez dłuższy okres czasu. Tak więc, zacznij oszczędzać i inwestować w swoją przyszłość i osiągnąć gotowość do przejścia na emeryturę.
Podsumowując
Dołączanie nowego członka rodziny może wiązać się z długą listą wymagań i nie jest niczym niezwykłym, że jest on przytłoczony wieloma obowiązkami.
„Fundusz edukacyjny dla dzieci czy oszczędzanie na emeryturę? Fundusze wspólnego inwestowania lub inwestowanie w więcej ubezpieczeń na życie?
Będziesz musiał ustalić priorytety, w oparciu o potrzeby rodziny i dochody. Naszą radą jest nadanie priorytetu ubezpieczeniu na życie i potrzebom medycznym.