Przy tak wielu opcjach do wyboru, można by pomyśleć, że zakup nowego materaca byłby prosty. Prawda jest taka, że może to być dość skomplikowane przedsięwzięcie, szczególnie jeśli nie posiadasz wystarczających informacji. Na szczęście odrobina wiedzy idąca daleko w kierunku pomocy w dokonaniu wyboru, z którego będziesz zadowolony – miejmy nadzieję, że na nadchodzące lata. Oto dziesięć najlepszych wskazówek na temat zakupu materaca, albo online lub ze sklepu w pobliżu Ciebie.

Rozważ różne rodzaje materacy

Kiedyś konsumenci mieli niewielki wybór podobnych do siebie materacy. Tradycyjne materace z wewnętrzną sprężyną z kręgami stalowymi są nadal w użyciu. W dzisiejszych czasach wiele z nich posiada warstwy pianki pamięciowej, specjalne poduszki i inne cechy. Inne popularne rodzaje materaców to między innymi

  • Materace z pianki z pamięcią, które są dostarczane z lub bez warstw żelu chłodzącego i innych atrakcyjnych funkcji.
  • Materace pneumatyczne z możliwością regulacji, wyposażone w elektryczne pompy, które pozwalają na nadmuchiwanie każdej strony łóżka do pożądanej twardości.
  • Materace hybrydowe, w których zazwyczaj znajdują się indywidualnie zapakowane zwoje kieszonkowe zagnieżdżone wewnątrz warstw pianki z pamięcią.

1. Pomyśl o wygodzie

Dni, w których zakup nowego materaca oznaczał niepewne przymocowanie go do dachu samochodu lub zapłacenie wysokiej opłaty za dostawę dawno minęły.

Detaliści często oferują bezpłatną dostawę materaców, podobnie jak firmy, które oferują swoje materace online. Niektóre firmy pomogą Ci pozbyć się starego materaca w razie potrzeby, podczas gdy inne nadal pozostawiają to zadanie Tobie. Zobacz, co jest dostępne i pomyśl o tym, co odpowiada Twoim potrzebom. Twój czas jest cenny.

2. Nie kupuj bez czytania recenzji

Musisz pokochać marketing. Większość firm dokłada wszelkich starań, aby stworzyć atrakcyjne kampanie mające na celu przekonanie konsumentów, że ich materace są najlepsze. Prawda jest taka, że materac, który jest dla mnie najlepszy, prawdopodobnie nie będzie idealny dla innych konsumentów. Najlepszym sposobem na przebicie się przez sprzedawców jest przeczytanie recenzji na temat materaców. To nie trwa długo, ale będziesz w stanie znaleźć informacje na temat znanych problemów z niektórymi markami, i określić, czy te kwestie są istotne dla Ciebie. Dowiesz się również, co ludzie najbardziej polubili w materacach, które rozważasz, więc możesz dokonać wyboru z większą pewnością siebie.

3. Sprawdź gwarancje

Oczywiście, to nie to samo, co kupno nowego samochodu, ale zakup materaca to wydanie sporej ilości pieniędzy, nawet gdy wybierasz stosunkowo niedrogi model. Bądź ostrożny, jeśli nie ma gwarancji w ogóle. Najlepsze firmy produkujące materace są dumne, że mogą pochwalić się swoimi produktami, i mówią to, oferując gwarancje. Średnio, gwarancje na materace trwają od jednego roku do „na zawsze” lub tak długo, jak materac jest własnością osoby, która go pierwotnie kupiła.

4. Przyjrzyj się okresom próbnym

Większość z nas tam była: Leżąc na gołym materacu pod lampami jarzeniowymi, podczas gdy chętny sprzedawca wisi z pomocą w pobliżu. Wiele przewodników po materacach poleca leżenie na tym materacu przez co najmniej 15 minut, dzięki czemu można stwierdzić, czy po powrocie do domu będzie Ci wygodnie. Podczas gdy 15 minut pochłania szybkie leżenie, to naprawdę nie wystarczy, aby określić, jak będziesz się czuł po nocy snu, lub po tym, jak Twoje ciało dostosuje się do nowego materaca. Dlatego też wiele firm oferuje teraz okresy próbne mające na celu umożliwienie konsumentom relaksu, doświadczenia materaca w zaciszu i komforcie domu i zwrotu pieniędzy, jeśli nie spełni on oczekiwań. Próby materaca często trwają 30 lub 60 dni, a niektóre z firm są wyjątkowo hojne i wynoszą 100 lub nawet 365 dni.

5. Weź pod uwagę wyczucie materaca

Prawdopodobnie masz całkiem dobry pomysł na to, jak chcesz czuć się na swoim materacu, ale możesz nie być pewien, co oznaczają wszystkie te terminy techniczne. Jest wiele do przebrnięcia (ponownie, jeszcze jeden powód do przeczytania recenzji!) Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać o następujących kwestiach:

  • Tradycyjne materace sprężynowe są zdrowe i większość z nich daje poczucie wsparcia. Mogą one jednak z czasem zwisać.
  • Materace hybrydowe oferują niektóre z tych samych sprężystości, co materace sprężynowe, ale kieszenie są pojedynczymi jednostkami, więc ryzyko zapadnięcia jest mniejsze. Przenoszą mniej ruchu niż wewnętrzna sprężyna, ale nieco więcej niż materac z pianki z pamięcią.
  • Materace lateksowe mają tendencję do odczuwania twardości i sprężystości dotykowej. Niektóre materace z pianki z pamięcią mają wbudowane warstwy lateksowe, które nadają materacom twardszy wygląd.
  • Materace z pianki z pamięcią oferują połączenie komfortu i wsparcia. Jeśli masz tendencję do snu na rozgrzanym podłożu, będziesz chciał poszukać materaca z pianki z pamięcią i warstwami chłodzącymi.

6. Rozważ swoją pozycję do spania

Czy wszystkie materace nie są takie same? Szybka odpowiedź brzmi: „Nie! Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, które rodzaje materaców są najlepsze dla Twojej preferowanej pozycji do spania, a zaoszczędzisz sobie sporo czasu i wysiłku podczas fazy zakupów tej przygody zakupu materaca.

7. Czy śpisz sam, czy z inną osobą?

Jeśli śpisz sam, to możesz pominąć tą wskazówkę. Jeśli śpisz z partnerem, lub ze zwierzęciem domowym, musisz pomyśleć o ich wygodzie, jak również. Istnieje sporo firm, które oferują materace zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby osób śpiących o bardzo różnych wymaganiach, a kilka z nich oferuje „szczęśliwe średnie” materace, które pozwalają parom na kompromis. Większość materacy z pianką z pamięcią i materacy hybrydowych to dobre rozwiązanie zapobiegające przenoszeniu ruchu, więc oboje śpimy lepiej.

8. Pomyśl o cenie i opcji płatności


Sprzedawcy internetowi oferują zazwyczaj niższe ceny niż sklepy z materacami, a wiele z nich oferuje opcje płatności, aby pomóc konsumentom rozłożyć koszty na okres kilku miesięcy. Nie oznacza to, że nie powinieneś się rozglądać – to tylko coś, czego powinieneś być świadomy. Poświęcenie trochę czasu na przeanalizowanie wszystkich dostępnych opcji oznacza więcej pieniędzy w kieszeni na koniec dnia.
Z tych porad zakupu materaca, masz lepsze wyczucie, czego szukać, jak poruszać się po ogromnym labiryncie opcji. Szczęśliwych zakupów!

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *