Antresola to przestrzeń stworzona w górnej części pomieszczenia, które już istnieje. Są one elastyczne, ale są to obszary otwarte, które można zobaczyć z dołu. Zazwyczaj antresola jest przestrzenią dostępną i pomocniczą. Antresole są zazwyczaj budowane w celu dodania kilku dodatkowych obszarów dla funkcji życiowych. Może to być sypialnia, miejsce pracy, biblioteka lub inne. Niektóre osoby decydują się nawet na antresolę, nawet jeśli nie ma ona jeszcze określonego zastosowania. Projekt antresoli zależy od tego, w jaki sposób będzie ona wykorzystywana.

Antresole są przydatne i mogą również nadać wnętrzu piękna. Jeśli czekasz na ulepszenie domu poprzez umieszczenie antresoli, musisz rozważyć wiele rzeczy. Ważny jest nie tylko budżet, ale także struktura, w jaki sposób jest zbudowana, a także projekt, aby uczynić ją użyteczną i funkcjonalną. Tak więc, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w projektowaniu antresoli.

Dobrze zaplanuj.

Zanim jeszcze zaczniesz budować swoją antresolę, powinieneś dobrze zaplanować wszystko tak, abyś nie żałował jej posiadania. Jeśli nie planujesz dobrze, Twoja antresola może pochłonąć dużo miejsca, przez co Twój dom będzie wyglądał na mniejszy i zatłoczony. Więc pomyśl dobrze, czy Twój dom mógłby naprawdę pomieścić antresolę.

Określ swoją dostępną przestrzeń.

Wymiary antresoli zależą od dostępnej przestrzeni. Jeśli Twój dom nie może pomieścić szerokiej antresoli, to nie nalegaj na jej umieszczenie. Ponadto, funkcja antresoli zależy od ilości miejsca. Jeśli Twoja powierzchnia jest mała i chcesz mieć antresolę, musi być ona również mała i może być wykorzystana na bibliotekę lub mały obszar roboczy.

Poznaj jej funkcję.

Być może wcześniej określiłeś, do czego ma służyć Twoja antresola. Może to być sypialnia, biblioteka, miejsce pracy lub co tylko chcesz. Ale musisz się upewnić, że ilość miejsca na antresolę jest odpowiednia dla danej funkcji. Jeśli jest mniejsza niż się spodziewasz, nie nalegaj na to, czego chcesz. Lepiej pomyśleć o innych funkcjach dla niej.

Użyj odpowiednich materiałów.

Pamiętaj, że liczy się nie tylko piękno, ale i wytrzymałość użytych materiałów. Upewnij się, że Twoja antresola jest mocna. Możesz użyć drewna, lekkiego metalu, stali miękkiej lub betonu. Możesz również wykorzystać przezroczyste materiały, aby stworzyć uczucie otwartości i światła, takie jak przezroczyste szkło, siatki metalowe i drewniane kraty.

Unikaj zbyt wysokiego poziomu.

Nie należy ustawiać swojej antresoli zbyt wysoko. Oczywiście, jeśli zrobisz to wyżej, będzie to kosztować więcej, ale będzie lepiej i bezpieczniej, jeśli masz antresolę nie wyższą niż 2,7-3,0 metrów. W ten sposób będziesz miał pewność, że Twoja antresola będzie stabilna i bezpieczna.

Źródło: https://urzadza.pl/1253,antersole-wszystko-co-warto-o-nich-wiedziec/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *