Znalezienie nowego materaca może być kłopotliwym, frustrującym procesem. Wybór materaca w oparciu o skład materiałowy, cenę i inne czynniki wymaga szeroko zakrojonych badań produktowych – nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę setki marek i sprzedawców detalicznych oferujących nowe materace online oraz w sklepach stacjonarnych.

Kiedy należy wymienić materac?

Należy rozważyć zakup nowego materaca, jeśli:

Materac jest starszy niż siedem lat.

Wiele czynników wpływa na żywotność materaca. Niektóre typy materacy, takie jak materace lateksowe i materace z wkładką powietrzną, są trwalsze niż inne i mniej podatne na zużycie. Kolejną kwestią są nawyki snu, ponieważ materac używany noc w noc będzie się szybciej zużywał niż ten, który jest używany rzadziej. Jednak ogólna zasada jest taka, że materac należy wymieniać co siedem lat – niezależnie od tego, jak długo łóżko jest objęte gwarancją.

Podrzucasz i obracasz się lub budzisz z bólem i dolegliwościami.

Niektóre materace zapewniają lepsze ogólne wsparcie niż inne, niezależnie od wieku. Jeśli budzisz się z bólu lub zaczęły powstawać punkty ucisku, które wcześniej Ci nie przeszkadzały, powinieneś rozważyć wymianę obecnego materaca – nawet jeśli jest on dość nowy.

Materac ma znaczne zwiotczenie lub głębokie wgniecenia.

Wszystkie materace są podatne na zwiotczenie w powierzchni snu po odpowiednim użyciu. Wgłębienia mogą również rozwijać się w miejscach, w których osoby śpiące mają wyższe stężenie masy ciała. Nadmierne zwiotczenie i głębokie wgłębienia podważają podparcie materaca i mogą powodować dyskomfort dla śpiących.

Zobacz też  Domowa biblioteczka

Twoje ciało zmieniło się od czasu zakupu materaca.

Nadmierny przyrost masy ciała lub utrata masy ciała może zmienić sposób, w jaki czujesz swój materac, ponieważ czynniki takie jak preferowana twardość i wsparcie często zależą od masy ciała. Diagnozy medyczne są kolejnym punktem do rozważenia, zwłaszcza w przypadku zaburzeń snu, które dotykają niektórych osób bardziej niewspółmiernie. Na przykład bezdech senny wpływa przede wszystkim na osoby śpiące na plecach (ponieważ są one bardziej podatne na chrapanie); materac przeznaczony dla osób śpiących na plecach może nie być już odpowiedni, jeśli u właściciela zdiagnozowano bezdech senny.

Chcesz ulepszyć materac

Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić materac, którego używałeś od czasu studiów, czy też wygodniejsze łóżko wydaje się bardziej odpowiednie niż obecny model – czasami dobrze jest zmodernizować materac, nawet jeśli nie jest on potrzebny. Nic dziwnego, że mniej więcej dwie trzecie właścicieli materacy zgłasza wyższe wskaźniki satysfakcji po wymianie starego materaca na droższy model.

Jak wybrać nowy materac?

Jeśli chodzi o wybór nowego materaca, istnieją dwa rodzaje rzeczy, które należy rozważyć: (1) jakim typem śpiocha jesteście, oraz (2) jakie są podstawowe cechy materacy dostępnych na rynku. Rozważając Twoje wyjątkowe właściwości spania w kontekście tego, jakie typy materacy są dostępne, będziesz w stanie znacznie zawęzić swoje możliwości.

Proszę zauważyć, że chociaż odkryliśmy, że niektóre typy materacy lepiej sprawdzają się w przypadku niektórych śpiących, wybór materaca jest ostatecznie subiektywny. W związku z tym zalecamy udanie się do lokalnego sklepu i wypróbowanie różnych typów materacy przed zakupem online.

Bibliografia: https://magazynlazienka.pl/2019/czym-powinnismy-sie-kierowac-podczas-wyboru-materaca-do-sypialni.html

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *