Jak uporządkować swoją garderobę? To pytanie zadaje sobie większość kobiet. Jak zrobić to szybko i sprawnie? oto kilka prostych wskazówek, które przydadzą się każdej miłośnicze mody i nie tylko…

Wielkie porządki

Na początek powinnyśmy wyjąć wszystkie rzeczy z szafy i dokładnie obejrzeć. Postępujmy bez sentymentów. Wyrzućmy ubrania, które są zniszczone, niemodne, albo takie w których po prostu źle wyglądamy. Jeżeli jakaś rzecz jest w dobrym stanie to spróbujmy ją sprzedać, wtedy odzyskamy przynajmniej cześć wydanych pieniędzy. Inna opcja to podarowanie ubrań potrzebującym. Ktoś będzie miał odrobinę radości, a my zyskamy sporo wolnego miejsca w szafie.

Warto też starannie obejrzeć ubrania, które nosimy na co dzień. Część z nich zapewne się zdefasonowała. Z biegiem lat zmienia się też nasza sylwetka i po jakimś czasie nasza ukochana spódnica nie prezentuje się już tak dobrze. Gdy pozbędziemy się zbędnych rzeczy przychodzi czas na uzupełnienie naszej garderoby.

Garderoba skrojona na miarę

Zanim wybierzemy się na zakupy zróbmy listę potrzebnych ubrań. Zastanówmy się co jest nam tak naprawdę potrzebne. Wiele pań ma problem czy postawić na sprawdzoną klasykę czy na najnowsze trendy…

Nowe ubrania powinny być dopasowane do naszej sylwetki, stylu życia, a także pozostałych elementów garderoby. Dzięki temu stworzymy spójną całość. Będziemy mogły swobodnie tworzyć zestawy. Kupując klasyczne fasony mamy pewność, że szybko nie wyjdą z mody i będziemy mogły je nosić przynajmniej przez kilka sezonów.

A co z najnowszymi trendami? Czy musimy z nich rezygnować? Oczywiście, że nie… Jednak jeśli nie jesteśmy do końca  pewne czy dany trend do nas pasuje, to postawmy na dodatki. Buty, torebki czy biżuterię. One idealnie ożywią klasyczne stylizacje, a my zawsze będziemy wyglądać elegancko, jednocześnie „na czasie”.

Zobacz też  Jak zaprojektować funkcjonalną antresolę?

Warto też rozsądnie kupować na promocjach. Często kusi nas znacznie obniżona cena. Ale zanim podejdźmy do kasy zastanówmy się czy dana rzecz jest nam potrzebna. Czy pasuje do reszty naszej garderoby. Kupując pochopnie wydajemy nieprzetrzebienie pieniądze, ale też tworzymy chaos w naszej szafie. Stawiajmy też na ubrania dobrej jakości. Te wykonane z solidnych materiałów tak szybko się nie zdefasonują, a zatem  będziemy mogły nosić je dłużej.

Jak często należy robić porządki w naszej garderobie?

Najlepiej co sezon. Dzięki temu przebiegną one bardzo szybko i sprawnie. Wszak nie będziemy musiały przeglądać całej masy ubrań. Dzięki temu oszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.