Okres wiosenno-letni to czas zabaw oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Coraz więcej osób posiadając własny ogród wokół swojego domu decyduje się jednak na zorganizowanie zarówno tematycznej jak i zupełnie spontanicznej imprezy pod namiotem w ogrodzie. Dzięki temu można mieć niesamowite wspomnienia przez długie lata oraz mieć stałe miejsce gdzie co roku można cieszyć się ze spędzania czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Warto zatem wiedzieć dlaczego imprezy w ogrodzie są tak popularne i w jaki sposób zorganizować dobrą imprezę w ogrodzie.

Dlaczego imprezy w ogrodzie są tak popularne?

Powodem tak wysokiej popularności organizacji imprez w ogrodzie jest nie tyle moda co chęć zorganizowania czasu wolnego oraz spotkania na świeżym powietrzu w sposób kreatywny. Imprezy na wielkich salach czy też w innych pomieszczeniach zamkniętych nie przynoszą już takich wspomnień jak dawniej. Coraz więcej właścicieli ogrodów niezależnie od wieku decydują się również na organizację takich wydarzeń ze względu na możliwość wykazania się pomysłowością np. w dekoracji wnętrz czy też ze względów finansowych.

Takie imprezy w ogrodzie są relatywnie tańsze od imprez organizowanych w zamkniętych pomieszczeniach. Dodatkowo imprezę organizowaną w ogrodzie łatwiej jest dostosować do otaczającej wybrane miejsce roślinności np. drzew czy też krzewów lub roślin jadalnych. Dzięki temu w prosty sposób można zorganizować swego rodzaju „zieloną imprezę” co z kolei ułatwia dobór tematyki imprezy niezależnie czy to spotkanie okolicznościowe czy też zwykła impreza ze znajomymi.

O czym warto pamiętać przy organizowaniu imprezy w ogrodzie?

Przed organizacją imprezy w ogrodzie warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które finalnie mogą mieć niebagatelny wpływ na wspomnienia oraz ogólną ocenę wśród uczestników imprezy. Do tego rodzaju czynników z pewnością zaliczają się:

  • planowanie budżetu na zorganizowanie imprezy w ogrodzie – przede wszystkim należy pamiętać aby dobrze zaplanować budżet na taką imprezę. Nie posiadając dziesiątek tysięcy złotych tylko na imprezy niekoniecznie trzeba zamawiać najlepszą ekipę taneczną, muzyków czy też specjalne kwiaty rosnące w klimacie śródziemnomorskim. Warto jednak przeznaczyć część finansów na zabezpieczenie takiej imprezy jak chociażby opatrunki czy środki pomagające przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • dostosowanie się do warunków pogodowych – lato to okres, w którym szczególnie doskwiera upał. Niekiedy może przez cały dzień być słonecznie z temperaturą przewyższającą 30 stopni Celsjusza by późnym wieczorem rozpętała się burza z wyładowaniami atmosferycznymi i silnym wiatrem. By nie doszło do zniszczenia namiotu warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu całego miejsca przed negatywnym działaniem warunków pogodowych;
  • wybranie odpowiedniej jakości namiotu – wybranie odpowiedniego namiotu choć z pozoru wydaje się łatwe może przysporzyć wiele problemów. By dostosować go do warunków pogodowych, liczby gości ale i by nie zakłócać harmonii jaką tworzy namiot z pozostałą częścią ogrodu należy dobrze się zastanowić jaki namiot wybrać. Rozwiązaniem mogą okazać się namioty typu Celeste Pole lub Petal Pole, które oparte są na okrągłych słupach z drewna co daje solidną podstawę do zbudowania odpornego na zmienne warunki pogodowe namiotu;
  • zadbanie o oświetlenie – równie ważnym czynnikiem jest odpowiednie oświetlenie namiotu. Mowa tutaj nie tylko o stworzeniu odpowiedniego nastroju dopasowanego do charakteru imprezy lecz również o zwykłym oświetleniu wnętrza namiotu w momencie gdy impreza odbywa się wieczorem.

Czy imprezy pod namiotem w ogrodzie są opłacalne?

Odpowiedź na pytanie czy organizacja imprezy w specjalnie przygotowanym namiocie jest opłacalne jest jak najbardziej twierdząca. Pamiętać jednak należy o kilku czynnikach, które finalnie mogą wpłynąć na przebieg lub zakończenie samej imprezy. Oprócz planowania budżetu, zadbania o odpowiedni namiot – np wynajętego w https://rentatent.com.pl/, oświetlenie czy też dekoracje warto również nie zapominać o gościach. Tego typu impreza powinna być czymś niezapomnianym – swego rodzaju wydarzeniem, które powinno utkwić w pamięci gości na długi czas.

Choć w Internecie można natknąć się na skrajnie odmienne opinie co do zasadności organizacji tego typu imprez w ostateczności znaczna większość imprez w ogrodzie kończy się pełnym sukcesem. Świadczą o tym chociażby niezapomniane zdjęcie, które latem można obserwować w mediach społecznościowych swoich znajomych czy też członków rodziny.

Warto przeczytać: https://luxxx.pl/organizacja-uroczystosci-rodzinnej-czy-warto-wynajac-namiot/

Kategorie: Ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *