Meble ogrodowe to podstawa Twojej przydomowej przestrzeni. Dzięki nim komfortowo wypoczywasz, masz jak ugościć bliskich i znajomych, którzy wpadają z odwiedzinami, w przyjemnej atmosferze spożywasz również posiłki przyrządzane na grillu. Jak jednak właściwie dobrać meble ogrodowe, aby zapewniały nie tylko wygodę, lecz również wpisywały się w estetykę zielonej architektury?

Dopasuj meble do liczby domowników i gości

Pierwszym krokiem w stronę wyboru odpowiednich mebli jest przemyślenie, ilu domowników i gości najczęściej z nich korzysta. Niepotrzebny nam bowiem obszerny komplet z wieloma krzesłami, który zajmuje sporo miejsca, gdy do dyspozycji mamy niewielki ogród, zazwyczaj zaś zasiadamy przy stole w pojedynkę, z partnerką bądź partnerem, ewentualnie z przyjaciółmi. W drugą stronę działa to tak samo – zamiast zastanawiać się nad pożyczaniem kolejny raz stołu i krzeseł od sąsiadów, lepiej mieć do dyspozycji większy komplet mebli ogrodowych, który pomieści naszych gości.

Kompromisowym rozwiązaniem są meble modułowe. Można bowiem wybrać np. zestaw składający się z elementów, które razem zestawione tworzą wygodny i elegancki narożnik. Do tego wystarczy niewielki stolik kawowy. Gdy zaś pojawiają się kolejni gości wystarczy narożnik rozłożyć i dotychczasowy podnóżek zamienić na siedzisko lub niewielki stolik opatrzyć blatem, by stworzyć kolejny puf do siedzenia. Możliwości jest naprawdę wiele, a bardzo ciekawe i praktyczne zestawy modułowych mebli ogrodowych można znaleźć na stronie Bazkar.pl.

Pomyślmy również o krzesłach czy fotelach sztaplowanych, z możliwością wkładania jednego mebla w drugi. Dzięki temu zyskujemy na miejscu do przechowywania, a w razie potrzeby mamy szybki dostęp do kolejnego krzesła bądź fotela.

Tworzywa sztuczne czy naturalne?

Do wyboru mamy meble ogrodowe bazujące na tworzywach sztucznych lub naturalnych. Które z nich wybrać? Tak naprawdę każdy produkt ma zalety i wady. Chodzi o to, aby meble ogrodowe dopasować do indywidualnych potrzeb, uwzględnić, gdzie będą przechowywane, kiedy i w jakich warunkach najczęściej użytkowane. Od tego bowiem powinna zależeć decyzja, na jaki materiał postawimy. Warto także przyjrzeć się stylistyce ogrodu, architekturze domu i całej zewnętrznej przestrzeni. To będzie dla nas podpowiedź, jakich kształtów, kolorów czy detali szukamy wśród mebli ogrodowych.

Z tworzyw sztucznych do wyboru mamy meble bazujące na plastiku, ale i na technorattanie. Plastikowe meble ogrodowe, oczywiście te z tworzywa wysokiej jakości, są w stanie zaoferować trwałość, lekkość, bardzo ciekawe kształty oraz niemalże nieograniczoną paletę kolorystyczną. Poza tym należą do jednych z tańszych produktów, co nie czyni ich gorszymi. Więcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na technorattanowe meble ogrodowe, te jednak wyróżniają się maksymalną trwałością oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu można ich użytkować w ogrodzie przez cały rok.

Rattanowe, wiklinowe i drewniane meble ogrodowe również mają swoich zwolenników. Przede wszystkim za sprawą estetyki najlepiej pasującej do ogrodów, które są w bliskim sąsiedztwie przyrody. Poza tym wśród takich propozycji znajdujemy ciekawe formy i kształty, zarówno te bardziej klasyczne, jak i nowoczesne, więc dopasowanie do finalnej architektury obiektu i otaczającego go ogrodu nie stanowi najmniejszego problemu.

Trwałość, jakość i estetyka

Wybierając meble ogrodowe kierujmy się nie tylko bajecznymi kolorami czy detalami, które urzekają nas w sklepie. Meble te powinny być przede wszystkim trwałe, funkcjonalne i komfortowe zarówno w codziennym, jak i okazjonalnym użytkowaniu.

Nie musimy rezygnować z promocji czy wyprzedaży, ale i w tej grupie szukajmy produktów, których ceny są adekwatne do oferowanych jakości i estetyki. Przecież chodzi o to, by przez kolejne sezony cieszyć się tą praktyczną wizytówką ogrodu, a nie być zmuszonym do szukania nowego zestawu mebli ogrodowych. Czas na wybór wymarzonego kompletu!

Kategorie: Ogród Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *