Poszczególne odmiany róż są piękną ozdobą ogrodu – cieszą oko barwnymi główkami kwiatów i sprawiają, że wokół unosi się piękny, delikatny zapach. Aby czerpać maksimum przyjemności z uprawy tych kwiatów, należy zadbać o to, by wybierać tylko te, które są dobre gatunkowo. Gdzie najlepiej kupować róże do ogrodu?

Róże z marketu – cena a jakość

W ofercie popularnych marketów można znaleźć sezonowe produkty nie tylko do kuchni, ale i do salonu czy ogrodu. W sieciówkach coraz częściej pojawiają się sadzonki z przeznaczeniem do ogrodu lub na taras. Czy warto skusić się na taki zakup? Niewątpliwą zaletą marketów (zarówno budowlanych, jak i spożywczych) jest ich bliskość – takie punkty są gęsto usiane nawet w mniejszych miastach i jest do nich łatwy dojazd.

Drugą zaletą jest niska cena roślin. Dostawcy mogą rozdysponować w sieci danego sklepu bardzo dużo towaru, co bezpośrednio przekłada się na kwotę transakcyjną. Minusem jest jednak jakość oferowanych sadzonek. Rośliny są mniej wytrzymałe i bardziej podatne na chorowanie.

Sadzonki kupowane online

Zakupy internetowe cieszą się ogromną popularnością – są wygodne, szybkie, a często również konkurencyjne co do ceny. Tu jednak istnieje ryzyko rozczarowania, ponieważ produkty oferowane na zdjęciach nie zawsze są równoznaczne z tym, co dostarczy kurier. Kwiaty zamówione przez portale aukcyjne mogą ulec zniszczeniu podczas transportu z uwagi na niewłaściwe warunki. Takie zakupy to zawsze pewne ryzyko, również w kwestii jakości i gatunku wybieranych sadzonek.

Zakup kwiatów w sklepach ogrodniczych

Zakup roślin w sklepach ogrodniczych jest dużo lepszym rozwiązaniem pod względem jakości oferowanych produktów. Najlepszym wyborem byłaby dobra szkółka róż, ale tradycyjne sklepy ogrodnicze są ich dobrą alternatywą. Zakupy w takim miejscu to dobry pomysł – sprzedający zna się na swoim asortymencie, doradzi wybór najpiękniejszych okazów i podzieli się wskazówkami dotyczącymi ich uprawy. W sklepie ogrodniczym można też zakupić wszystkie niezbędne dodatki i akcesoria, dzięki którym ogród rozkwitnie pąkami o pięknych barwach.

Szkółka róż – dla pasjonatów ogrodnictwa

Szkółka róż jest miejscem, w którym od podstaw powstają poszczególne gatunki kwiatów. Dzięki ogromnej wiedzy i podejściu właścicieli róże mają mocno wykształcony system korzeniowy i są bardzo wysokiej jakości. Przykładem takiej szkółki róż jest sklep Róże Ogrodowe – rozeogrodowe.pl, której przedstawiciele z pasją hodują róże od 1968 roku. Na stronie szkółki znajduje się lista sklepów, z którymi współpracuje, a także mnóstwo wiadomości dotyczących uprawy i pielęgnacji tych zachwycających okazów.

Dlaczego warto kupować róże w dedykowanej szkółce? Nastawienie na jakość jest na pierwszym miejscu. Należy też wspomnieć o rozpiętej ofercie produktowej, co pozwala wybrać róże zarówno do ogrodu, jak i na taras. Ponadto w szkółce roślin zapewnione są idealne warunki hodowlane, dzięki czemu róże rzadko chorują. Sadzonki są zdrowe, zadbane i gotowe do przesadzenia, a pracownicy takiego miejsca zawsze służą fachową radą.

Kategorie: Ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *