Styl art deco nawiązuje swoją unikatowością do złotych lat 20. W ostatnim czasie zyskuje na popularności i nie sposób się temu dziwić, gdyż wnętrza w tym stylu są niezwykle luksusowe, eleganckie, piękne i niepowtarzalne. Urzekają kunsztem i dobrym smakiem..

Czym charakteryzuje się styl art deco?

Wnętrza urządzane w tym nurcie są nadzwyczajnie idealne. Wszechobecna symetria niesamowicie współgra z wykorzystywaną w dużej mierze geometrią i delikatnością. Dbałość o najmniejsze nawet detale i zastosowanie wysokogatunkowych materiałów nie bez przyczyny łączy się ze stonowaną kolorystyką, ukazując tym samym niebywały efekt dekoracyjny sztuki użytkowej.

Jednym z głównych elementów, po którym z pewnością można rozpoznać art deco są wykorzystywane w pomieszczeniach nietuzinkowe meble. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, lekkością i prostotą form, a jednocześnie ponadczasową elegancją i niepowtarzalną geometrią. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, fornirowane i polerowane na wysoki połysk. Tapicerka najczęściej jest gładką, naturalną skórą, choć równie często spotykane są dobre jakościowo, jednolite materiały.

Wraz z ponadczasowym stylem w parze idzie wygoda użytkowania mebli art deco. Meble są masywne i wygodne, co widać na pierwszy rzut oka.

Wnętrza art deco w dzisiejszych aranżacjach

Nieco unowocześniony, lecz nadal niesamowicie elegancki i ponadczasowy wystrój pomieszczeń idealnie sprawdzi się u osób, które chcą zaczerpnąć odrobiny luksusu.

Aby zastosować art deco we wnętrzach, uwagę należy skupić przede wszystkim na symetrii i powtarzalnej geometrii – to da już podstawę do nadania wnętrzu właściwego charakteru. Pomieszczenia warto wyposażyć w dużą ilość luster o różnych kształtach i pięknych, zdobionych ramach. Na ścianach perfekcyjnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju geometryczne tapety ze złotymi akcentami, ale doskonałą bazą będą także gładkie ściany w stonowanych kolorach.

Połączenie czystych, białych ścian z wyrazistymi dodatkami w postaci masywnych, zwracających na siebie uwagę mebli czy złotych, dekoracyjnych dodatków i unikatowych ram i luster z pewnością nadadzą tak projektowanym wnętrzom lekkości i nowoczesności, nie dając jednocześnie zapomnieć o art deco. Styl ten doskonale wpasowuje się także w ciemne, tajemnicze i nastrojowe pomieszczenia.

Elegancja, czystość i luksus

Styl art deco umożliwia swobodne tworzenie idealnego dla siebie miejsca. Jest przeciwnością stylu skandynawskiego, w którym króluje minimalizm. Prawda jest taka, że tworzą go detale, a mnogość materiałów, kolorów i wzorów zdecydowanie ułatwia aranżację wnętrza jedynego w swoim rodzaju.

Wnętrza w stylu art deco przepełnione są elegancją i luksusem obecnym w wysokogatunkowych materiałach stosowanych do aranżacji. Wykorzystywane jest prawdziwe drewno, a także wyrafinowane tkaniny takie jak aksamit, czy satyna. Zestawienie stonowanej kolorystyki z wyrazistymi, często złotymi i połyskującymi dodatkami to znak rozpoznawczy tego ponadczasowego stylu. Art deco to swoiste wykorzystanie tradycji i wplecenie jej w dzisiejsze ramy nowoczesności.

Kategorie: Dom Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *