Nocna regeneracja jest absolutną podstawą pozwalającą na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Bardzo ważne jest więc, by stworzyć dziecku odpowiednie warunki do spania, które sprawią, że nasza pociecha rano obudzi się z ogromnym zapasem sił. Jaki materac dla dziecka wybrać, by zapewnić mu najlepsze warunki do nocnej regeneracji? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Materace dla najmłodszych dzieci – miękkie czy twarde?

Pierwszy dylemat podczas wyboru materaca dla małego dziecka pojawia się już na samym wstępie. Młodzi rodzice zastanawiają się często jaka twardość będzie optymalna dla ich pociechy. Warto wiedzieć, że materace dla najmłodszych dzieci są dość uniwersalne. Noworodek ważący 3-4 kg nie jest w stanie wywierać zbyt dużego obciążenia na materac, co sprawia, że w tym przypadku mamy dość ograniczony wybór. Oczywiście w trakcie zakupów należy odrzucić materace bardzo twarde i bardzo miękkie, bo nie będą one w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia dla dość elastycznego przecież układu szkieletowego. Cała reszta będzie mieścić się w szeroko rozumianych normach, które powinny zapewniać odpowiedni komfort snu. W przypadku najmłodszych dzieci dobrze sprawdzą się materace piankowe oraz termoelastyczne, które kupić można w sklepie Drmatrac.

Im dziecko cięższe, tym problem z twardością staje się coraz większy. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by odpowiednio dopasować ten parametr. Niewłaściwy materac może bowiem w przypadku starszych dzieci przyczyniać się do powstawania wad postawy, a jakość snu na produkcie gorszej jakości będzie mocno odbiegać od ideału.

Dopasuj rozmiar i rodzaj wypełnienia do wieku dziecka

Bardzo często podczas wyboru materaca skupiamy się na twardości. To bardzo ważny parametr, ale należy pamiętać, że dobrze dobrana twardość to nie wszystko. Niezwykle istotne jest, by odpowiednio dopasować rozmiar powierzchni przeznaczonej do spania do wieku i wzrostu dziecka. Dobrze dobrany materac powinien być przynajmniej 20 cm większy od osoby, która będzie na nim spać. W przypadku dzieci można zdecydować się na jeszcze większy materac, bo szybki wzrost sprawia, że warto mieć spory zapas, by nie wymieniać materaca każdego roku.

Niezwykle istotne jest też wypełnienie. W sklepach znaleźć można dobrze wykonane materace sprężynowe, produkty piankowe oraz materace lateksowe o otwartej strukturze, która znakomicie odprowadza ciepło i zapobiega przegrzewaniu dziecka w porze nocnej. To ogromna zaleta sprawiająca, że można osiągnąć optymalną temperaturę i zapewnić dziecku bardzo dobre warunki do nocnego wypoczynku. Jakiś czas temu najmniej polecane były materace piankowe, ale nowoczesne technologie stosowane obecnie podczas ich produkcji sprawiają, że wracają one do łask i zapewniają bardzo parametry. Szczególną popularnością cieszą się materace z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do krzywizny ciała dziecka i zapewnia idealne podparcie przez całą noc. Wybierając materac, zwróćmy uwagę na dołączone do niego certyfikaty. Kupując markowe, odpowiednio przebadane produkty będziemy mieć pewność, że kupujemy materac najwyższej klasy.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *