Płytki lastryko wracają do łask i podbijają wnętrza mieszkań, stając się niemal obowiązkowym elementem w pomieszczeniach urządzonych w stylu śródziemnomorskim i industrialnym. Jak wykorzystać płytki ceramiczne lastryko? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • jak stworzyć jasne i subtelne wnętrze łazienki z płytkami lastryko,
  • w jaki sposób urządzić eleganckie wnętrze łazienki glamour,
  • jak urządzić zewnętrzne strefy wypoczynkowe z modnym lastrykiem.

Płytki ceramiczne lastryko mogą być klasą samą w sobie. Wystarczy bowiem odejście od nudnych, jednolitych szarości na rzecz zarówno tych delikatniejszych, jak i nieco odważniejszych akcentów kolorystycznych. Za takie kolekcje odpowiadają projektanci i architekci współpracujący z producentem płytek ceramicznych Tubądzin. Dowiedz się, jakie nowoczesne odmiany płytek a la lastryko proponują.

Płytki lastryko kolorowe w beżowej odsłonie – poznaj sposób na wnętrze pełne subtelności i barw

Lody stracciatella to nie tylko doskonały smak, ale też barwy, które inspirują. Ich wygląd został odzwierciedlony na płytkach z beżowej odsłony kolekcji Macchia, która jest esencją tego, co we włoskich smakach i stylu najlepsze. Znajdujące się w niej płytki lastryko kolorowe mają jasne barwy, a także są pełne niejednolitych zdobień przywodzących na myśl okruchy szlachetnego marmuru.

Ścienne i podłogowe płytki lastryko w jasnej aranżacji łazienki
Kolekcja Macchia, Tubądzin

Taką aranżację, w której głównym elementem wystroju będą zarówno ścienne, jak i podłogowe płytki lastryko, warto uzupełnić białym wyposażeniem. Będzie ono doskonale pasować do kafelków o cieplejszym odcieniu, a także nie przyćmi ich eleganckich, acz delikatnych kolorowych zdobień. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja łazienka będzie miejscem stworzonym do relaksu i spędzania czasu w przyjemnej gorącej kąpieli.

Płytki lastryko – łazienka w stylu glamour

Jasne kolory w łazience to rozwiązanie uniwersalne, doskonałe do każdego rodzaju wnętrz. Natomiast wybór ciemnych barw jest oryginalny i odważny. Pozwala na stworzenie doskonałej aranżacji w stylu glamour. Dzięki niebieskiej wersji płytek z kolekcji Macchia możesz zaplanować urządzenie wnętrza w tym stylu także z użyciem płytek łazienkowych lastryko.

Płytki a la lastryko w ciemnej aranżacji łazienki
Kolekcja Macchia, Tubądzin

Kamienny wzór tych płytek tworzy interesujący kontrast, a jednocześnie odbiega od najbardziej popularnej odmiany lastryka – czyli gamy szarości. Barwy niebieskiego, które są stonowane, ale jednocześnie niezwykle głębokie, będą doskonale współgrać z czarnymi, masywnymi meblami oraz złotymi i miedzianymi dodatkami, które są charakterystyczne dla stylu glamour.

Jak układać płytki lastryko na balkonie i tarasie?

Maciej Zień w swojej kolekcji Terrazzo postanowił odświeżyć ten popularny rodzaj wzornictwa. Te płytki lastryko są nowoczesne i pełne blasku, a jednocześnie nawiązują do kolorów klasycznego terrazzo – przełamanych szarości i grafitów.

Płytki lastryko terrazzo na balkonie
Kolekcja Terrazzo, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Takie płytki a la lastryko doskonale sprawdzą się w zewnętrznych strefach wypoczynkowych. Pozwolą na zaaranżowanie modnego tarasu i balkonu w stylu nowoczesnym, ale będą wyglądać równie dobrze też w bardziej klasycznym wykończeniu. Ich uniwersalność pozwala na swobodne lawirowanie między stylistyką. Nie bez znaczenia jest także nieograniczona możliwość dopasowania tych kafelków do każdego stylu i koloru elewacji. Dzięki temu stworzysz spójną koncepcję swojego budynku.

Płytki lastryko mogą być rozwiązaniem do każdego rodzaju wnętrza, a także na balkon i taras – wystarczy zdecydować się na odpowiednią wersję kolorystyczną.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *