Wideodomofony dwurodzinne to urządzenia, które zyskują na popularności przede wszystkim w zabudowie bliźniaczej. Ich montaż pozwala nam w pełni kontrolować dostęp na teren naszej posesji, jak również w dużej mierze przyczynia się do zwiększenia standardów bezpieczeństwa, co w obecnych czasach ma często kluczowe znaczenie. Wybierając odpowiedni modele takiego wideodomofonu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych funkcji, które mają znaczny wpływ na komfort jego użytkowania, ale też sposób montażu.

Poniżej przedstawiamy, jak wybrać najlepsze wideodomofony dwurodzinne, na jakie parametry zwrócić uwagę, a ponadto – w jakich miejscach warto zdecydować się na ich montaż, aby podnieść standardy związane nie tylko z poziomem bezpieczeństwa, ale i codziennym funkcjonowanie.

Gdzie sprawdzą się wideodomofony dwurodzinne?

Wbrew temu, co może sugerować ich nazwa, wideodomofony dwurodzinne doskonale sprawdzają się nie tylko w zabudowach typu bliźniak, ale też wielu innych miejscach. Warto rozważyć ich montaż chociażby w sytuacji, kiedy swój biznes (na przykład sklep, kwiaciarnię czy warsztat) prowadzimy w obrębie domu jednorodzinnego, ale chcemy posiadać dwa osobne wejścia, a co za tym idzie – również połączenia z wideodomofonem. Wówczas jeden przycisk wywołania będzie podłączony do części mieszkalnej, a drugi – miejsca działalności gospodarczej.

Idąc tym tropem, wideodomofony dwurodzinne będą też dobrą opcją w niewielkich biurowcach, gdzie dwie firmy dzielą jeden budynek. W tym przypadku urządzenie pozwala na oddzielną kontrolę dostępu, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i ekonomicznym, gdyż nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowego personelu, który będzie pilnować, kto wchodzi do obiektu.

Zalety wideodomofonów dwurodzinnych

Montaż wideodomofonu dwurodzinnego to rozwiązanie, na które wiele osób decyduje się nie tylko w nowym budownictwie, ale także znacznie starszych miejscach. Wynika to z wielu powodów, jednak wśród kluczowych warto oczywiście wskazać na bezpieczeństwo. Funkcja wideo sprawia, że mieszkańcy mogą w prosty sposób zweryfikować tożsamość odwiedzających, zanim zdecydują się otworzyć drzwi. W parze z bezpieczeństwem idzie oczywiście wygoda. Nie ma już potrzeby biegać do wejścia za każdym razem, kiedy ktoś zadzwoni. Z poziomu panelu wideo można bez problemu sprawdzić, kto stoi przed bramą wejściową.

Wiele osób, wybierając wideodomofony dwurodzinne, zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale dodatkowo też estetykę. Nowoczesne zestawy prezentują się elegancko i minimalistycznie, co sprawia, że idealnie komponują się z wnętrzem oraz fasadami budynków. Dwa osobne panele sprawiają, że każda z rodzin (w przypadku popularnych domów typu bliźniak) może indywidualnie kontrolować dostęp na teren posesji. W dzisiejszych czasach, kiedy każdego dnia czekamy na przyjazd kuriera, dostawców jedzenia lub nawet listonosza, jest to rozwiązanie niezwykle ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem wideodomofonu dwurodzinnego?

Zakup wideodomofonu dwurodzinnego to inwestycja na lata, dlatego wcześniej warto zastanowić się nad tym, jakie cechy tego urządzenia będą dla nas szczególnie ważne. Przede wszystkim liczyć się będzie wysoka jakość obrazu z zewnątrz. Niektóre modele wyposażone są w tryb nocny, który zapewnia doskonałą widoczność również po zmroku. Tutaj panel zewnętrzny może być wyposażony na przykład w dodatkowe oświetlenie LED. Kolejną cechą jest sposób otwierania bramy, a co za tym idzie – dostęp do nieruchomości. Istnieje kilka możliwości. Wykorzystanie kodu PIN, specjalnej karty zbliżeniowej (breloka) lub integracja wideodomofonu z aplikacją na telefon. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie wygodne głównie w deszczowe dni lub kiedy szczególnie zależy nam na czasie. Bramę wjazdową można bezproblemowo otworzyć bez konieczności wychodzenia z samochodu.

W zabudowach dwurodzinnych duże znaczenie ma też sposób montażu wideodomofonu. W już istniejących budynkach lepszym rozwiązaniem może okazać się montaż natynkowy. Jeżeli jednak urządzenie chcemy założyć na etapie budowy, wówczas inwestorzy częściej decydują się na montaż podtynkowy. Nie bez znaczenia pozostaje odporność kasety zewnętrznej na zmienne warunki atmosferyczne. Warto wybrać model o wysokiej klasie szczelności, co zapewni jego długotrwałe i bezawaryjne działanie.

Reasumując, wybierając konkretny model wideodomofonu dwurodzinnego, należy mieć na uwadze sposób montażu, dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią korzystanie z urządzenia nie tylko mieszkańcom, ale i osobom z zewnątrz, jak też sam design. W ten sposób wybierzemy urządzenie najlepiej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, jak też specyfiki budynku.

Szeroką ofertę wideodomofonów do domów dwurodzinnych znajdziesz na stronie: https://www.fonex.pl/kategorie/wideodomofony-dwurodzinne-569.html.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *