Zdecydowałeś się na wannę do łazienki, ale nie wiesz, jaka będzie najlepsza? Warto wziąć pod uwagę kształt wyposażenia, gdyż inna armatura będzie odpowiednia zarówno dla małych, jak i dużych pomieszczeń. Dowiedz się, jaka wanna najlepiej wybrać do łazienki.

Jaką wannę wybrać – wolnostojącą czy do zabudowy?

Zanim możliwy będzie wybór kształtu, najpierw należy zdecydować się na odpowiedni rodzaj wanny. Wśród najpopularniejszych można wymienić:

Wannę do zabudowy

To klasyczny model, który sprawdzi się doskonale w każdym stylu aranżacji łazienki. Wanna do zabudowy jest szczególnie polecana do mieszkań o niewielkim metrażu, gdyż zajmuje mniej miejsca niż produkty wolnostojące. W zależności od tego, jaką dysponujesz przestrzenią, może dobrać odpowiednie wymiary zabudowy oraz zastosować w niej np. półki i wnęki.

Wannę wolnostojącą

Jeśli dysponujesz przestrzenną łazienką i uwielbiasz luksusowe wyposażenie, to zdecydowanie wanna wolnostojąca będzie strzałem w 10! Zamontowana w centrum pomieszczenia nada mu stylu, a wybór stojącej baterii wannowej, Twoja łazienka będzie budzić zazdrość wśród sąsiadów.

Dobrze się zastanów, który rodzaj wyposażenia najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Zarówno wanna do zabudowy, jak i wolnostojąca mogą prezentować się niezwykle stylowo.

Jak dobrać kształt wanny do łazienki?

Wybór kształtu wanny jest zależny od:

Metrażu

W przypadku przestronnej łazienki możesz pozwolić sobie na dowolny kształt wanny: okrągły, prostokątny czy owalny. W zależności od preferencji zamontujesz ją przy ścianie lub w centrum pomieszczenia, dzięki czemu łatwiej urządzisz duże przestrzenie. Natomiast w niewielkich łazienkach lepszym rozwiązaniem będą wanny kwadratowe lub prostokątne, które umieścisz w kącie pokoju.

Stylu wyposażenia

Jeśli w Twojej łazience przeważają formy o ostrych zakończenia, najlepiej sprawdzi się wanna kwadratowa lub prostokątna. Natomiast w przypadku wyposażenia o obłym kształcie, warto dobrać modele owalne lub okrągłe. Dzięki temu uzyskasz spójną aranżację.

Dobierz kształt wanny, który najlepiej dopełni Twoją łazienkę.

Kategorie: Wnętrza Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *