Po długim dniu pracy, jedyne, czego potrzebujemy w życiu, to łóżko, w którym możemy się zrelaksować, obejrzeć nasze ulubione programy telewizyjne i oderwać się od pracy. Zanim będzie to możliwe, ważne jest, aby mieć spokojną sypialnię w domu. Czy Twoja sypialnia jest spokojna, czy też walczysz z uchwyceniem w niej istoty pokoju?

Zrozummy, co tak naprawdę oznacza spokojna sypialnia. Pokój z najwygodniejszym łóżkiem, wspaniałe okna z widokiem, dostęp do przekąsek o północy i redukcja hałasu; co jeszcze! Podczas gdy może istnieć niezliczona ilość rzeczy, aby zapewnić, że sypialnia jest najbardziej idealnym miejscem do odpoczynku po całym dniu, oto kilka wskazówek, aby stworzyć tę spokojną aurę mając na uwadze wszystkie rodzaje ograniczeń:

  1. REDUKCJA HAŁASU

Aby mieć spokojną drzemkę, ważne jest, aby wyeliminować niepotrzebny hałas z sypialni. Nawet jeśli zamkniesz drzwi i okna, nadal jest jakiś hałas z ulic lub z telewizora sąsiada, który może przeniknąć do Twojego spokojnego zakamarka. Najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie dźwiękoszczelnej izolacji pomieszczenia.

Dźwiękoszczelność sypialni jest prawdopodobnie jedną z najlepszych wskazówek, aby zablokować hałas. Od używania płyt z pianki do tynku akustycznego, istnieje wiele tanich przedmiotów do wykorzystania w celu wyeliminowania wszelkiego hałasu zewnętrznego z sypialni. Nie potrzebujesz nawet profesjonalisty, aby to zrobić. Możesz po prostu uzyskać te niezbędne rzeczy i dowiedzieć się o prostych sposobach na wygłuszenie swojego pokoju.

  1. KOMFORTOWA POŚCIEL

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, jakie są uczucia związane z jedwabną pościelą i bawełnianą kołdrą? To Twoja szansa, aby ich doświadczyć! Podaruj sobie białą, bawełnianą pościel z kołdrą i ciesz się spokojem innym niż kiedykolwiek wcześniej.

Połowa stresu zostanie odpędzona, gdy położysz się i odpoczniesz wewnątrz pościeli. Według badań, ludzie, którzy regularnie śpią zdrowo, są mniej narażeni na stres i niepokój psychiczny. Twoja sypialnia staje się o wiele bardziej spokojna, gdy sen przychodzi łatwo do ciebie w najbardziej wygodnej pościeli!

  1. KOLORY PASTELOWE

Kiedy idziesz do sypialni, czy pokój sprawia, że czujesz się niespokojny? Może to być spowodowane kolorystyką, którą otaczasz siebie, gdy tylko pójdziesz spać. Badania wykazują, że mózg reaguje na każdy otaczający go kolor. Upewnij się, że Twoja sypialnia jest spokojną areną, malując ściany w neutralnym kolorze.

Otocz swoje łóżko pastelowymi odcieniami, które rozluźniają mózg i pozwalają ciału czuć się swobodnie. Pastelowe kolorowe osłony łóżka, meble i ściany pozwalają mózgowi się zrelaksować i wcześniej zasnąć. Ciemniejsze odcienie mogą wywoływać niepokój i powodować stres.

  1. ZASŁONY ZACIEMNIAJĄCE

Jak wspomniano powyżej, mózg czuje spokój, gdy tylko regularnie zasypia. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy jesteś w stanie wstać bez użycia siły zewnętrznej, szczególnie w weekendy. Aby pozwolić umysłowi i ciału spać do czasu spełnienia jego wymagań, światło słoneczne musi być zablokowane przed wnikaniem do sypialni.

Najtańszą i najłatwiejszą metodą blokowania światła słonecznego jest zasłonięcie kotar. Te zasłony są wykonane z grubej tkaniny, która utrudnia przenikanie światła słonecznego przez okna do sypialni. Podczas gdy te zasłony są dostępne w pastelowych kolorach, ich wkładki wewnętrzne są grube, aby utrzymać światło na zewnątrz.

  1. TRZYMAĆ SIĘ ELEKTRONIKI NA ZEWNĄTRZ

Podczas gdy całe nasze dni spędzamy pracując na smartfonach i laptopach, ważne jest, aby sypialnia pozostała strefą bez smartfonów. Daje to mózgowi możliwość relaksu bez konieczności sprawdzania mediów społecznościowych co godzinę.

Kiedy smartfony i laptopy są trzymane z dala od sypialni, to daje czas na relaks, uwolnienie się od stresu i uspokojenie mózgu. Poza tym, nie ma żadnego obciążenia dla oczu z powodu używania elektroniki w ciemności.

  1. ŚWIECE ZAPACHOWE

Zbadano aromaty i zapachy, aby zapewnić spokój w mózgu. Łagodzące zapachy pozwalają mózgowi i ciału jednocześnie odpocząć. Włączenie regulowanych zapachów w sypialni pozwala poczuć się zrelaksowany przy każdym wejściu do pokoju. Wyobraź sobie, jak się odprężysz wchodząc do sypialni z Twoim ulubionym zapachem rozprzestrzeniającym się wszędzie.

Najlepszą opcją są kojące zapachy, takie jak jaśmin, róże, lawendy, a nawet owoce. Pozwalają one Twojemu mózgowi uwolnić się od stresu i cieszyć się świeżością w powietrzu.

  1. NASTROJOWA MUZYKA

Jeśli jesteś fanem kojącej muzyki akustycznej, nic nie relaksuje mózgu szybciej niż muzyka! Rozkoszuj dźwiękiem w swoim mózgu i ciesz się uczuciem, jakbyś wszedł do spa z muzyką akustyczną odtwarzaną w swojej sypialni. Unikaj dżingli i głośnej muzyki, ponieważ powodują, że energia w twoim ciele nie jest w stanie się w pełni zrelaksować.

Spróbuj odtworzyć swoje stereo za każdym razem, gdy wchodzisz do sypialni i pozwól, aby działało to jak magia! Możesz mieć playlistę gotową do snu na każdą noc. Ale pamiętaj, aby zmieniać tę playlistę co drugi tydzień, aby mózg nie czuł się znudzony!

  1. ŚWIEŻE ROŚLINY I KWIATY

Innym sposobem na zapewnienie spokoju w sypialni jest zbliżenie się do natury. Utrzymywanie świeżych roślin w małych doniczkach lub świeżo zebranych kwiatów w wazonach pozwoli Ci poczuć się bliżej natury.

Kwiaty nie tylko mają swój własny zapach, ale również odświeżają atmosferę i rozluźniają mięśnie ciała. Podczas gdy kwiaty dodają naturalny kolor do Twojej sypialni i sprawiają, że jest ona spokojna, rośliny uwalniają tlen i poprawiają przestrzeń oddechową w Twoim pokoju. Z naukowego punktu widzenia, umożliwia to lepsze, świeższe i czystsze oddychanie dla mózgu, co sprawia, że jest on zrelaksowany.

  1. NIGDY NIE ZOSTAWIAJ BAŁAGANU

Nie ważne jak zajęty możesz być, upewnij się, że sypialnia jest zawsze utrzymywana w czystości i bez bałaganu. Jeżeli w Twojej sypialni są rozproszone rzeczy, nie pozostanie już dłużej spokojnym pokojem, do którego wracasz do domu, aby się zrelaksować. Sypialnia wymaga zorganizowanego miejsca.

Najlepszym sposobem, aby zagwarantować, że nie ma bałaganu w sypialni jest umieszczenie w niej tylko odpowiednich przedmiotów. Nie powinno być miejsca na dodatkowe poduszki, kapcie, pantofle, a nawet pościel. Tylko należy trzymać się wymaganej liczby poszewek na łóżko, poduszek i koców.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *