Twój dom powinien być twoim sanktuarium, gdzie możesz zostawić swoje zmartwienia za drzwiami i zrelaksować się, oddychać i rozkoszować się dniem. Dom nie powinien być zredukowany do miejsca zamieszkania, w którym jesz i śpisz. To powinna być twoja własna mała oaza. Ale jak możesz to zrobić, jeśli nie tylko widzisz brud i kurz, ale także czujesz go w powietrzu? Co gorsza, z napiętym harmonogramem, nie możesz znaleźć czasu na ogólne sprzątanie. W porządku. Oto pięć prostych wskazówek, które pomogą Ci zachować porządek w Twoim domu…. i czystość zapachu.

Wyrzuć

Zachowaj to, czego potrzebujesz i pozbywaj się tego, co tylko zbiera kurz. Aby było to łatwe i szybkie, przygotuj 3 pudełka, oznacz je jako „Rzuć”, „Daj” i „Trzymaj”.

Im mniej rzeczy masz, tym łatwiej je wyczyścić i zorganizować. Minimalistyczny rodzaj domu ułatwia również poruszanie się po nim i nie jest zbyt uciążliwy dla oczu.

Kiedy widzisz tyle bałaganu, sygnalizuje to twojemu umysłowi, że istnieje chaos, więc nie możesz poczuć się tak świeżo, odprężająco.

Pozbywaj się niepotrzebnych rzeczy, aby Twój dom wyglądał schludnie i abyś mógł zapewnić więcej miejsca na „oddychanie” w Twoim domu.

Dodaj zieleni

Zakup wewnętrznej rośliny do domu. Rośliny są nie tylko ładne i orzeźwiające, aby spojrzeć na nie z ich kolorami (nawet jeśli są po prostu zwykłe zielone), ale także pomagają utrzymać czyste i świeże powietrze, produkując bardzo potrzebny tlen.

Przy wyborze roślin doniczkowych, należy wziąć pod uwagę wielkość (czy będzie zbyt duża dla twojej przestrzeni?), zdolność roślin do kwitnienia w pomieszczeniach, utrzymanie i estetykę.

Większość ludzi decyduje się na bonsai, ponieważ są mniejsze, więc nie zajmują dużo miejsca i są słodkie, kiedy się na nie patrzy. Niektórzy ludzie lubią również sukulenty.

Inni nadal decydują się na stworzenie własnego pionowego ogrodu, w którym będą sadzić swoje ulubione zioła. Jest to zarówno kreatywne, jak i zrównoważone. Jest to bardzo praktyczny sposób nie tylko dekoracji domu, ale również sposób na utrzymanie zieleni i zdrowia w domu przy jednoczesnym tworzeniu świeższej atmosfery. Nie wspominając już o świeżych ziołach do gotowania, sprawią, że potrawy będą lepiej smakować.

Na bieżąco

Sprzątanie w trakcie pracy. Jest to szczególnie pomocne dla osób z napiętymi harmonogramami, które nie mogą znaleźć czasu lub poświęcić dzień na sprzątanie. Zamiast piętrzenia obowiązków i odkładania tego, co jest potrzebne na jutro (co i tak zawsze dostaje przełożone), dlaczego nie rozwijać systemu, w którym nie spiętrzasz rzeczy do zrobienia w pierwszym miejscu?

Umyj naczynia i sprzęt kuchenny zaraz po ugotowaniu i zjedzeniu. W ten sposób podczas posiłku zawsze czeka na Ciebie czysty talerz.

Wytrzyj rozlaną wodę na podłogę. Umyj łazienkę po jej użyciu.

Co najważniejsze, regularnie usuwaj śmieci. Zapach śmieci pozostawionych na kilka dni lub dłużej może sprawić, że zapach domu będzie naprawdę ohydny i może przyciągnąć owady i szkodniki, co stanowi zupełnie nowy zestaw problemów.

Utrzymuj świeży zapach domu, regularnie opróżniając kosze na śmieci.

Dodaj kilka zapachów

W zależności od nastroju, pachnące świece i owocowe mogą nadać domowi przyjemny słodki zapach natury.

Jeśli miałeś długi dzień, postaraj się o lawendę. Zapach świeżej pomarańczy, drzewa cedrowego i kadzidła mogą dać Ci to dobre jesienne uczucie. To Twój dom, tworzysz swój własny świat, jak tylko chcesz.

Najważniejsze jest to, że zapewniają Ci ten świeży zapach, który przenosi Cię w sferę Twojego życia.

Prosty życiowy trick: zagotuj wodę i dodaj plasterki cytryny oraz zioła (najlepiej miętę) i wdychaj zapach świeżości.

Czyste powietrze

Wentylacja powinna być kontynuowana. Usuń nieprzyjemny zapach kurzu i brudu, czyszcząc okna, otwory wentylacyjne, wentylatory lub urządzenie klimatyzacyjne. Najważniejsze jest, aby mieć oczyszczacz powietrza, który może wykonać swoją pracę.

Czynniki takie jak sierść zwierząt domowych, pyłki, kurz, zapachy dymu, zapachy spalin i domowe drobinki budowlane mogą wisieć w powietrzu i „zanieczyszczać” je. Oczyszczacze powietrza recyrkulacją powietrze w pomieszczeniu i usuwają te zanieczyszczenia, dzięki czemu można oddychać czystszym, świeższym powietrzem w tym procesie.

Jest to niezwykle pomocne dla osób, które są nie tylko wrażliwe na zapach, ale również tych, które cierpią na alergie środowiskowe.

Rodziny z noworodkami decydują się na wysokiej jakości oczyszczacz powietrza, ponieważ są bardziej wrażliwe i podatne na choroby przenoszone przez powietrze.

Jeśli dom jest czysty, nie tylko go widzisz, ale i czujesz jego zapach. Nie kończy się na nieskazitelnym wyglądzie zewnętrznym. Ważne jest również, że nawet te czynniki, które nie są widoczne dla oczu, jak powietrze jest również czyste i świeże.

ksiegarka.pl

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *