W obliczu narastających wiosennych alergii jest to idealny czas na ponowną ocenę środków medycznych, aby upewnić się, że jesteś przygotowany na każdą sytuację. Sprawdź stan leków w szafce w Twoim mieszkaniu i utrzymuj go w stanie magazynowym z 15 obowiązkowymi przedmiotami.

Do cięcia, usuwania i oparzeń

Opatrunki. Upewnij się, że w twojej szafce na lekarstwa jest pełno opatrunków o różnych kształtach i rozmiarach, które chronią rany. Obejmuje to również opatrunki samoprzylepne, gazy, plastry i inne opatrunki specjalne.

Środki antyseptyczne. Czyszczenie i dezynfekcja drobnych skaleczeń i zadrapań przez posiadanie pod ręką płynnego środka dezynfekcyjnego. Dobrymi opcjami są nadtlenek wodoru, który może być stosowany jako odplamiacz i zazwyczaj śmierdzi mniej niż alkohol oraz alkohol izopropylowy, który może być stosowany jako środek oczyszczający.

Maść antybakteryjna. Maści antybakteryjne takie jak aspiryna czy panadol mogą pomóc w uśmierzaniu bólu i często przyspieszają proces gojenia.

Płatki kosmetyczne. Jest to pomocne przy aplikowaniu maści i innych leków w sposób higieniczny, a także przy usuwaniu makijażu i oczyszczaniu, co czyni z nich uniwersalną inwestycję.

Pęseta. Narzędzie to jest przydatne do usuwania odłamków i kleszczy. Znajdź mocne metalowe pęsety z spiczastymi końcami dla uzyskania najlepszych rezultatów.

W przypadku wysypek, alergii i innych podrażnień skóry

Emulsja amoniakalna. Dla wielu ukąszeń owadów i wysypek roślinopochodnych, takich jak trujący bluszcz, nie ma lepszego efektu niż leczenie balsamem wapiennym. To staromodne rozwiązanie dla swędzenia i wysuszenia podrażnionej wysypki.

Antyhistaminy. Większość doustnych leków przeciwhistaminowych jest dostępnych bez recepty i może łagodzić alergie i swędzenie wywołane przez prawie wszystko, takie jak pszczoły, alergie zwierzęce i alergie pokarmowe. Uważaj na główny efekt uboczny uczucie senności.

Krem hydrokrortyzonowy.  1 procent kremu lub maści z hydrokortyzonem miejscowo łagodzi utrzymujące się świąd i stany zapalne, których nie można wyleczyć za pomocą powyższych leków.

Zobacz też  Domy z kontenerów - co trzeba o nich wiedzieć?

Krople do oczu. Delikatne, podrażnione oczy łagodzą krople do oczu zawierające antyhistaminę i środek odkażający.

W odniesieniu do zagadnień trawiennych

Pomagają w leczeniu nudności i biegunki. Podczas gdy wiele leków antywirusowych wymaga recepty, można kupić Dramaminę bez recepty, a także używać jej w celu zapobiegania chorobom układu krążenia. Lek uniwersalny, może zapewnić ogólną ulgę w żołądku od mdłości, zgagi i zaburzeń żołądkowych, a coś takiego jak immodium jest dobrym rozwiązaniem w leczeniu biegunki.

Tabletki węglanu wapnia. Tabletki te należy trzymać pod ręką, aby odciążyć zgagę, która pojawia się, gdy kwas żołądkowy wraca i powoduje podrażnienie przełyku.

Ból, bóle głowy i gorączka

Środki przeciwbólowe. Zadbaj o podstawy, używając dwóch rodzajów środków przeciwbólowych: acetaminofenu i ibuprofenu. Leki mające acetaminofen są łagodniejsze dla przewodu pokarmowego, podczas gdy leki na bazie ibuprofenu, i lepiej działają w przypadku bólu związanego z zapaleniem i opuchlizny.

Zimno i kaszel. Bez recepty leki mogą zdziałać cuda na przeziębienie i objawy kaszlu. Tak jak Sudafed może złagodzić zatkany nos, zatkanie uszu i bóle zatok, podczas gdy środek wykrztuśny może pomóc w leczeniu mokrego kaszlu. Kaszel suchy może być leczony syropem na kaszel, który zawiera tłumiącą dextrometrozę.

Termometr. Termometr elektroniczny jest zazwyczaj najbardziej wytrzymałą i dokładną opcją kontroli temperatury i dobrym wyborem, jeśli martwisz się o rtęć w tradycyjnych termometrach.

Kubek pomiarowy. Upewnij się, że masz do dyspozycji medyczny, kalibrowany kubek pomiarowy, który może dokładnie dozować leki płynne.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *