Dla wielu osób rower jest cennym dobytkiem, przeznaczonym do codziennych dojazdów do pracy, ćwiczeń fizycznych lub do celów czysto rekreacyjnych. Próba przechowywania roweru w małym mieszkaniu może być jednak trudna.

Jeśli to wygląda tak – może mieszkasz w jednym z 10 najlepszych miast rowerowych? a Twoja rezydencja jest małym mieszkaniem, znasz wyzwania związane z przechowywaniem rowerów. Gdy masz niewiele miejsca, nawet coś tak małego jak rower może stworzyć utrudnienie w mieszkaniu.

Liczba osób dojeżdżających do pracy rowerem wzrosła o około 60% w ciągu ostatniej dekady, jak podaje Urząd Statystyczny. Jeśli masz szczęście, Twoja wspólnota mieszkaniowa przewidziała ten wzrost i stworzyła przechowalnię rowerów dla mieszkańców.

Ale jeśli nie masz takiego szczęścia, co zrobić? Bądź kreatywny. Oto kilka miejsc poza ulicami, w których można przechowywać rower w domu.

Na balkonie

Balkon jest idealny: poza głównym salonem, a jeśli masz balkon, jest znacznie większy niż jest to potrzebne na rowery. Uważaj tylko na deszcz – jeśli balkon nie jest zadaszony, możesz zająć się kwestiami rdzy.

Na ścianie

Jeśli masz pustą ścianę, masz szczęście. Łatwo jest znaleźć specjalne uchwyty, które umożliwiają wygodne zamocowanie roweru. Sklep internetowy zapewni Ci wszystkie potrzebne informacje lub zajrzy do dowolnego sklepu z artykułami sportowymi.

Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i przewierciłeś uchwyt na śrubę tak, aby nie uległ on uszkodzeniu. Skonsultuj się z wynajmującym przed wywierceniem w ścianie czegokolwiek większego – lub przygotuj się na zrobienie kilku dużych łat po wyprowadzeniu się. Sprawdź również, czy rower może być nieruchomy, chyba że chcesz mieć do czynienia z oponami pozostawiającymi ślady ścierania na ścianie.

W górę

Jeśli nie masz wiele do zaoferowania w przestrzeni poziomej, pomyśl pionowo. Możesz dostać system kół podwieszanych, który podniesie rower na sufit, dzięki czemu nie zajmuje on miejsca w mieszkaniu.

Wadą jest to, że są one złożone w konfiguracji i dość ciężkie. Podobnie jak montaż roweru na ścianie, posiadanie ustawienia, które nie jest w stanie dobrze utrzymać ciężaru może zakończyć się katastrofalnie.

Za kanapą

Masz miejsce, aby osunąć kanapę od ściany? Wystarczy przejechać rower za meblami, aby ułatwić przechowywanie. Może to również działać za łóżkiem, stołem lub innym szerokim meblem przy ścianie.

W łazience

Nie, nie zwariowaliśmy jeszcze całkowicie. Ile czasu spędzasz pod prysznicem? Dwadzieścia minut dziennie, prawda? Teraz masz wystarczająco dużo miejsca dla rowerów przez resztę czasu. Wystarczy, że wyjmiesz go z prysznica – rower może rdzewieć i nie jest zbyt wygodny podczas kąpieli pod prysznicem.

Kategorie: Dom Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *