Rolety dachowe mogą dostarczyć na poddaszu cienia oraz odizolować pomieszczenie przed dużą ilością ciepła, wpadającą przez okno połaciowe. Jakie rolety wewnętrzne do okien dachowych wybrać?

W przypadku okien dachowych dobór odpowiedniej rolety jest niezwykle ważny, ponieważ w słoneczne dni, promienie słoneczne mogą podnieść temperaturę wnętrza nawet o kilka stopni. W efekcie w czasie letnich upałów przebywanie na poddaszu często bywa nieprzyjemne. Dobrze zatem sięgnąć po rolety zaciemniające, żeby cieszyć się przyjemnym chłodem.

Jakie rolety do okien dachowych wybrać?

Podstawowa decyzja, przed którą staje każdy, kto chce zamontować rolety na poddaszu, dotyczy tego, czy wybrać rolety zewnętrzne, czy może wybrać wewnętrzne rolety dekoracyjne? Pierwsze nie tylko odcinają dopływ światła, lecz także chronią szyby przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wybierając je, chronimy okno dachowe przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, jak np. opady gradu. Z roletą zewnętrzną możemy również liczyć na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Dlatego jeśli potrzebne nam pełne zaciemnienie, model zewnętrzny będzie doskonałym rozwiązaniem. Problemem może być zaciąganie takiej rolety, dlatego warto wybrać model z napędem elektrycznym i możliwością sterowania za pomocą pilota.

Rolety wewnętrzne to z kolei łatwość obsługi i przyjemny wygląd. Roleta dekoracyjna może mieć różny kształt oraz kolor. Nie jest to może typowa roleta zaciemniająca, ale z pewnością przyda się do każdego okna dachowego. Zdecydowanie ogranicza ilość światła wpadającą do pomieszczenia, a styl rolety można dobrać do indywidualnych potrzeb. Tego typu roleta może udekorować każde poddasze. Duży wybór wszelkiego rodzaju rolet znajdziesz na stronie https://familyrollo.pl.

Okna dachowe i rolety – w kasecie czy bez?

W przypadku rolet do okien dachowych wewnętrznych można wyszczególnić jeszcze jeden podział. Chodzi o modele montowane na sznurkach, jak np. rolety plisowane oraz te rolety do okien dachowych w specjalnych kasetach. Prowadnice, które montuje się do ramy okna sprawiają, że roleta jest stabilnie osadzona w oknie i nie rusza się, nawet jeśli okna dachowe są otwarte w wietrzny dzień. Kaseta jest zatem w pewnym sensie środkiem bezpieczeństwa. Wyjątkowe rolety kasetowe znajdziesz na stronie https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dachowe/roleta-dachowa-w-kasecie. Niemniej, okna dachowe, w których zamontowano produkty bez kaset, również sprawdzają się jako osłona poddasza. Wnętrza zyskują ciekawy wygląd, dlatego tego typu produkty są równie popularne. Można je znaleźć na stronie https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dachowe.

Dlaczego warto mieć rolety na okna dachowe?

Obecność rolet dachowych to przede wszystkim poprawa funkcjonalności. Dzięki roletom zyskujesz kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniu na poddaszu. Zimą możesz wpuścić do środka więcej słońca, dzięki czemu wnętrze nagrzewa się, z kolei latem zasłaniasz powierzchnię szyby okiennej, aby światło słoneczne nie nagrzewało jeszcze bardziej pokoju. Dzięki rolecie możesz również ograniczyć ilość światła wpadającą do domu. Dotyczy to zwłaszcza letnich wieczorów, kiedy chcesz szybciej położyć się spać, ale duża ilość naturalnego światła z zewnątrz przeszkadza Ci w zaśnięciu. Wreszcie rolety mogą zapewnić Ci prywatność. Wiele osób decyduje się na urządzenie łazienek na poddaszu. Roleta pomoże zasłonić okno, kiedy bierzesz kąpiel albo prysznic.

Jak widać, rolety mają różne zastosowanie i są niezwykle praktyczne. Mogą być również ciekawą ozdobą Twojego poddasza.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *